Soupeře z druhé nejvyšší soutěže porazily o jednatřicet bodů.

Sokol Nová Paka 56
BK Lokomotiva Karlovy Vary 87

Karlovaračky nastoupily v osmi, chyběly zraněné Magerčiaková, Timková, Štrubelová a Pilátová, a od začátku dokazovaly, že nemíní připustit v zápase drama.

Po první čtvrtině vedly už o patnáct bodů (25:10), v poločase o šestnáct (45:29) a po třetí čtvrtině pak o jedenadvacet bodů (68:47). Celý zápas pohodlně kontrolovaly.

„Soupeř to byl snaživý, měl dobrou úspěšnost střelby. Zbytečně jsme neriskovali, hráli zataženou obranu, z důvodu aby se někdo zbytečně nevyfauloval. Od začátku jsme vývoj kontrolovali a na psychiku to bylo pohodové vítězství,“ uvedl karlovarský trenér Jiří Bárta.

V neděli čeká basketbalistky další ligové utkání, v Městské hale míčových sportů v Brně je čeká Valosun.

Pro Karlovy Vary to ovšem bude historická premiéra. Utkání totiž od 11.00 hodin přenáší přímým přenosem Česká televize na programu ČT4 Sport.

Body: Petra Kalendová 14, Horáčková 11, Pavlína Jislová 9, Borůvková 6, Pavla Kalendová a Matoušová 5, Podrazilová, Tereza Jislová a Ptáčníková 2 - Gerstnerová 19, Vodrážková 18, Kučerová 14, Wallace 10, Dlouhá a Sedláčková 9, Bártová a Zmeková 4.
Fauly: 26:18.
TH: 18/12:28/21.