Gól 12 vteřin před koncem prodloužení rozhodl o třetí výhře hráčů CSKA a jejich vítězství 3:0 na zápasy.

TJ Baník Meziboří - SK HBC CSKA Karlovy Vary 4:5 po prodloužení

Do třetího duelu série nevstoupili Karlovarští vůbec špatně a ve 4. minutě šli Bruštíkovým gólem v přesilové hře do vedení. Poté ale jakoby si hráči CSKA začali myslet, že to půjde stejně snadno jako v posledním domácím utkání (19:3 pozn. autora) a začali hrát příliš bezstarostně dopředu.Vytvořili přitom několik hrubých chyb, které soupeř nekompromisně potrestal. Za čtyři minuty tak bylo skóre 1:3 a lázeňští střídali brankáře.

Do branky se tak postavil matador Novák a hned se vyznamenal. Po další chybě v obraném pásmu zmařil vyloženou šanci útočníka hostí, Divíšek poslal vyražený míček na útočnou modrou čáru, kde byl rozběhnutý Jan Bauer, který blafákem nedal brankáři šanci a snížil na rozdíl jediné branky.

Do druhé třetiny se tak vstupovalo za stavu 2:3 a Karlovarští šli hned od jejího začátku za vyrovnáním. Střely Jana Friče a Bruštíka zastavila ještě konstrukce branky domácích. Přesně umístěná rána Jaroslava Bauera si ale už našla cestu až do sítě a bylo vyrovnáno. Karlovarští měli i nadále převahu, kterou po chvíli ještě zvýraznila přesilová hra. V té se po ose Reiser - Jaroslav Bauer dostal míček až k Diblíkovi, který měl již snadnou úlohu a poslal hráče Varů do vedení. Poté hru narušila vyloučení na obou stranách a obě mužstva dostala šanci zahrát si v početní výhodě. Nejblíže měl ke vstřelení branky Jan Bauer, ale jeho střela znovu jen rozezvučela tyč branky domácích.

Do závěrečné třetiny tak vstupovali hráči CSKA s jednogólovým vedením a snahou vstřelit uklidňující gól na 5:3. Jejich snahu však přerušila tři zbytečná vyloučení v rychlém sledu po sobě. Meziboří navíc dokázalo poslední z přesilových her přetavit ve vyrovnávací gól a začínalo se tak znovu od začátku. Karlovarští nechtěli čekat na loterii v prodloužení a snažili se rozhodnout utkání v základní hrací době. Vytvořili si několik dobrých příležitostí, ale bez gólového efektu. V největší šanci třetiny přeskočil, v rozhodující chvíli, útočníkovi Varů míček hokejku a skončil v rohu. Ze závěrečného tlaku, umocněného dvojnásobnou početní výhodou, dokázali lázeňští vytěžit znovu jen tyč a utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm měli k vítěznému gólu blíže domácí. Střela sražená do protipohybu brankáře Nováka jen těsně minula karlovarskou klec. O osudu utkání, a tím i celé série, rozhodl 12 vteřin před koncem prodloužení Jan Bauer, který dokázal přejít přes obránce domácích a tváří v tvář brankáři skóroval.

Naplno tak mohla propuknout radost Karlovarských z vítězství a postupu do finále. "Jak napovídá výsledek, bylo to nejvyrovnanější utkání celé série. Nám se nedařilo proměňovat šance, a tím jsme si zkomplikovali cestu za vítězstvím," říká o utkání vedoucí mužstva Milan Martinovský a pokračuje: "Hlavně čtyři nastřelené tyčky nás mohli mrzet, ale nakonec do dobře dopadlo."

Branky CSKA: Jan Bauer 2, Bruštík, Jaroslav Bauer, Diblík
Třetiny: 3:2, 0:2, 1:0 - 0:1
Střely: 44:50
Vyloučení: 15:9 Přesilové hry: 7:7 Využití: 1:2
Rozhodčí: Barna, Koskuba
CSKA: Rojko (od 8. minuty Novák) - Reiser, Kocek, Kliment, Šlár, Lukesle, Vojtek - Bruštík, Jaroslav Bauer, Jan Frič, Průša, Jan Bauer, Diblík, Divíšek, Jelínek

Tým CSKA postoupil do finále, kde se utká s vítězem základní části týmem Krupky. Krupka ve čtvrtém utkání zvítězila v Liticích a celou sérii tak získala poměrem 3:1. Finálová série startuje v neděli 4. května od 14 hodin v Krupce. Druhý zápas se hraje o týden později ve stejný čas znovu v Krupce.

Doma se Karlovarští představí v neděli 18. května opět od 14 hodin.