Na krušnohorském Klínovci si to v neděli na sjezdovce Pod Zámečkem „rozdali“ čeští a němečtí lyžaři v obřím slalomu nesoucím jméno „O Vánoční vločku“, který je součástí seriálu Euro-Regio-Cup. Chomutovský Spot Club 2000 uspořádal se svým partnerským německým klubem TSV Pobershau a ve spolupráci se Skiareálem Klínovec soutěž v obřím slalomu pro bezmála 120 registrovaných, ale i neregistrovaných závodníků.

Sportovní boje probíhaly v celkem 12 věkových kategoriích a ceny se rozdělily téměř 50:50 mezi Čechy i Němce. Některé kategorie zcela ovládli němečtí závodníci, jiné patřily výhradně Čechům. Spokojenost však zavládla napříč celého závodního pole.

Vzhledem k tomu, že byl tento projekt spolufinancován z fondů EU, neplatil se žádný registrační poplatek a díky partnerům, kteří soutěž podpořili, si hodnotné věcné ceny neodnášeli jen vítězové, ale také jiní šťastlivci. „Startovní čísla byla slosovatelná a tombola opravdu stála za to,“ chlubili se organizátoři.

Nejrychlejší čas dne mezi muži měl Christian Weitzmann z Německa, 17:06 a mezi ženami byla s časem 18:30 nejrychlejší Němka Tina Walther. Čechům se dařilo především v dětských kategoriích. V kategorii dívek do 5 let zvítězila Anežka Himmlová z Mezihoří, nejrychlejším závodníkem do 10 let byl Jan Zabystřan z Chomutova.

Byl to bezvadně strávený předposlední den roku 2007 a jak se mezi účastníky neslo, tak se všichni již dnes těší na další ročník.