Žákovské týmy se účastnily závodů Mistrovství ČR na šumavském Zadově a v polských Jakuszycích, kde nejlepších výsledků dosahovala starší žákyně Adéla Kučová.

„Ve sprintu klasickou technikou vybojovala šesté místo, v závodě volným stylem deváté a v závodě klasickou technikou dojela jedenáctá,“ vypočítal její úspěchy šéftrenér mládeže LK Slovan Lukáš Krejčí.

V závěru sezony se karlovarští žáci blýskli pěknými výkony ve finále seriálu „Hledá se nová Kateřina Neumannová“ na Horních Mísečkách. „Tady perfektní výkon předvedli zejména mladší žáci Michal Novák, který zvítězil v závodech na 2 km klasicky i 2 km volně, a Tomáš Řehořek, který v obou závodech skončil jen těsně za Michalem na druhých místech. Na zlatém a stříbrném stupínku vytvořili „dvojblok“, který výrazně odskočil všem soupeřům a první dvě místa obsadili i v celkovém hodnocení celého seriálu,“ pochlubil se Lukáš Krejčí.

Kromě medailistů se ve finále seriálu „Hledá se nová Kateřina Neumannová“ prosadili i Adéla Kučová na 6. místě v klasickém závodě a Jan Štros na 10. místě ve skiduatlonu.

V seniorské kategorii byl nejúspěšnějším závodníkem Slovanu Karlovy Vary Petr Novák, který v závodech Českého poháru na Horních Mísečkách vybojoval bronzové medaile na desetikilometrových tratích klasicky i volně, na mezinárodních závodech FIS Slavic Cup dojel na 10 km klasicky na 4. a na 15 kmvolně na 11. místě a na MČR na Horních Mísečkách vybojoval na klasické patnáctce 5. místo. Startoval i v řadě závodů evropské série maratonů Euroloppet a tři z nich vyhrál - Bieg Piastow na 46 km klasicky v polských Jakuszycích, běh na 45 km volně v rakouském Koasalaufu a do třetice klasický závod na 42 km Bodennmais – Skadi Loppet.

Výčet úspěchů karlovarských lyžařů pro letošek uzavřeme 9. místem Martina Jiskry na 30 km volně a 8. místem Dany Fuskové na 15 km volnou technikou z Mistrovství ČR kategorií juniorů.