V sobotu hájili čest českého badmintonu v Německu Marie Nováková a Stanislav Newiak a v neděli bojovali v Plzni na krajských přeborech devatenáctiletých Marcela Nesvedová a Michal Bernášek.

Sobotní turnaj dospělých, který pořádal při příležitosti 50. výročí svého založení badmintonový klub Empor West Zwickau, se hrál neobvyklým systémem. „Byl vypsaný jako turnaj dvojic, každý hrál pět kol, každé s jiným partnerem, a body se přitom započítávaly do individuální klasifikace,“ vysvětlil systém, pro který mají Němci strašidelně znějící název Schleifchenturnier, Stanislav Newiak.

Bilance nejdeckých hráčů byla skvělá, Nováková pětkrát bez ztráty setu a Newiak čtyři výhry a jednu porážku, což v součtu dalo celkové 1. místo v ženách a bronz v mužích.

Nedělní krajské mistrovství U19, které se hrálo na Doubravce, přineslo Nejdečákům čtyři medaile. V mixu brali stříbro Bernášek s přeštickou Kolárovou, když jednou porážku utrpěli od ´zlatého´ páru Nesvedové s Vackem.

Další zlato braly ve čtyřhře Nesvedová s Krejčovou z Bílé Hory a čtvrtou medaili, stříbrnou, vybojovala Marcela v singlu, kde ve finále podlehla své deblové partnerce Krejčové.

„Nešlo jen o medaile, ale i o nominaci na mistrovství republiky, které se hraje za dva týdny na Sázavě. Tam se kvalifikovala bohužel jen Marcela, zato ve všech třech disciplínách,“ dodal Newiak.

V dalších disciplínách dosáhl v Plzni Bernášek v singlu na 5.–8. místo a v deblu s Čechurou z plzeňského BKV rovněž na 5.–8. místo.