Půldruhé stovky startujících, z toho sto v kategoriích dětí a mládeže přilákal v sobotu do Ostrova jubilejní 30. ročník Běhu 17. listopadu.

„Vzhledem k tomu, jaké bylo počasí, byla účast až nečekaně vysoká. Tolik lidí jsme za těhle podmínek ani nečekali, a také sportovní úroveň závodů a zaběhnuté časy byly velice dobré,“ radoval se ředitel závodu Miroslav Kitzberger.

Ve společném závodě mužů, veteránů a juniorů udávali od začátku tempo Severočeši, mostecký Kouba s ústeckým juniorem Lokšanem, z domácích drželi krok 49letý nezmar Hellmich, domácí Honza Krupička v dresu pražského Olympu a 42letý karlovarský veterán Míra Švehla.

Na bednu se nakonec dostali všichni, Kouba s Krupičkou obsadili dva nejvyšší stupínky hlavní kategorie mužů, stejně dopadli Hellmich se Švehlou mezi veterány a Lokšan bral zlato na juniorské distanci.

„Bez ohledu na to, jaké bylo pořadí v cíli, si myslím, že titul vítězů letos zaslouží všichni,“ ocenil statečnost a nasazení všech 150 účastníků závodu a jejich výkony na těžkých rozblácených tratích Miroslav Kitzberger.