Už sedmý ročník otevřených plaveckých závodů paralympijských nadějí „Pohárek 2008“ připravuje na první dubnovou sobotu karlovarské středisko KONTAKT bB, občanské sdružení pro studium, rehabilitaci a sport bez bariér. Závod je prvním ze série II. ročníku Českého poháru handicapovaných plavců a je kvalifikačním závodem na mezinárodní plavecký mítink EUROWAVES 2008.

Pohárek je určen všem tělesně i zrakově postiženým sportovcům, především však nastupující generaci handicapovaných plavců. Ti se zde budou moci v jednom bazénu setkávat a soutěžit se svými zkušenými kolegy, z nichž mnohé už zdobí medaile z vrcholných paralympijských soutěží. „Patronem Pohárku bude čtyřnásobný paralympijský vítěz a držitel čtyř světových rekordů Martin Kovář. Závodu se zúčastní kromě našich paralympijských reprezentantů i mladá plavecká budoucnost a všichni milovníci plavání z celé České republiky. Očekáváme příjezd i zahraničních závodníků, a to výpravu z Chorvatska,“ slibuje vedoucí pořádajícího karlovarského střediska KONTAKT bB Štěpánka Řehořková.

O tradičně vysoké sportovní úrovni karlovarských Pohárků svědčí i výkony dosažené v loňském roce, kdy se závodů zúčastnilo rekordních 110 plavců. Nad všechny vyčníval vynikající čas bronzové medailistky z mistrovství světa v jihoafrickém Durbanu Kateřiny Liškové, která 50 metrů znak v Sokolově zaplavala za 48,21 a na pouhé tři body se tím přiblížila hranici 1000 bodů, značící absolutní světovou extratřídu na úrovni medaile z paralympiády.

Je jasné, že sportovní akci tak vysoké úrovně nelze uspořádat bez silných partnerů. „V přípravě na závody, které pořádáme z pověření Českého svazu tělesně postižených sportovců, se kromě našeho sdružení angažuje sportovní klub pro osoby se zdravotním postižením SK KONTAKT a věříme, že záštitu nad akcí opět převezmou karlovarská primátorka Veronika Vlková a sokolovský starosta Karel Jakobec. Mezi stálé partnery akce patří jak orgány místní samosprávy, tak řada firem a organizací z celého Karlovarského kraje. Bez pomoci těchto sponzorů a dárců bychom tuto akci mohli připravit jen s velkými obtížemi,“ ví dobře Štěpánka Řehořková.

Pohárek 2008 bude v sokolovském bazénu slavnostně zahájen v sobotu 5. dubna v 9.30 a skončí večer vyhlášením vítězů v Kongresovém sále karlovarského hotelu Thermal.

Na startu (a věřme, že i na stupních vítězů!) bude i početná skupina plavců karlovarského SK KONTAKT, který sdružuje handicapované sportovce z celého kraje.