Lukáš na Vysočině odehrál výborný turnaj, od samého počátku byl starším soupeřům více než vyrovnaným soupeřem. Tři výhry a remíza jej po 4. kole řadily do vedoucí skupiny, ze které se pak o půl bodu odtrhl pozdější vítěz turnaje Ponížil „stíhaný“ skupinou v čele s Vlasákem. Ten pak v 8. kole bohužel nedokázal dotáhnout do vítězného konce slibně rozehranou partii právě s Ponížilem, a remíza mu tak stačila na průběžné 2. místo. V posledním kole pak poprvé prohrál, a to jej stálo medaili.

Vlasák, který hájí barvy Spartaku Chodov, absolvoval turnaj bez trenéra a tedy s vlastní přípravou, což je u hráče, kterému bude v prosinci teprve 14, potěšitelné. Konečné 9. místo mezi juniory a 5. mezi dorostenci mu zajistilo přímý postup do Polofinále MČR08/09, a to je úspěch.

Druhým hráčem Karlovarska ve Žďáru byl Michal Holeš z Globalu Sokolov, jeden z nejpracovitějších mladých šachistů našeho kraje. Start do turnaje se mu nepovedl, ale s přibývajícími koly se jeho hra výrazně lepšila a nakonec obsadil v konkurenci 75 šachistů 33. místo.