„Soutěž pořádáme již osmou sezonu a podle vzrůstajícího počtu startujících soudíme, že patříme mezi oblíbené pořadatele. To nás samozřejmě velmi těší a motivuje, ale současně i zavazuje, abychom každým rokem akci nějakým způsobem zpestřili a obměnili. Motivace je zde opravdu na místě, jelikož příprava triatlových závodů není zrovna jednoduchá záležitost. Je to práce pro zasvěcené a odhodlané nadšence. Vše samozřejmě začíná nutnou administrativou, vyřizováním povolení, poplatky, následuje propagace a ve finále je to hlavně mnoho úmorné práce s přípravou úseků. Naštěstí v západních Čechách funguje velmi dobrá parta trialových nadšenců a v přípravě tratí mi ochotně pomáhají," pochvaloval si organizátor Aleš Labík. V sobotu 3. srpna se bude závodit od 11.00 hodin, v neděli 4. srpna pak od 10.00 hodin v pěti kategoriích.

„Závodit se bude od mladých žáčků, hobby jezdců, až po elitní kategorie. Žákovská kategorie je limitovaná věkem od šesti do dvanácti let a další kategorie jsou pak rozlišeny samotnou výkonností jezdců a podle toho i různou obtížností úseků. V úsecích jsou tyto kategorie označeny barevnými šipkami a odhadnout optimální míru obtížnosti při stavbě tratí pro jednotlivé kategorie vyžaduje značné zkušenosti a s ohledem na vrtkavé počasí jsou mnohdy zapotřebí i věštecké schopnosti. Divácky nejatraktivnější je jak „roztomilá" žákovská kategorie, tak samozřejmě kategorie A a B, kde jezdci zdolávají opravdu extrémní překážky, při kterých diváci často tají dech," poukazuje Labík. Tradičně našel Trial team Kyselka zázemí v kyselském kempu Ontario, kde bude mít rozbalen trialový stan.

„Zázemí závodů bude v kempu Ontario, který je přímo u lesa a odkud budou jezdci v sobotu i v neděli vyrážet na soutěžní okruh dlouhý zhruba čtyři kilometry. V kempu Ontario proběhne zahájení soutěže, starty jezdců v minutových intervalech, časová kontrola po každém kole, průběžné výsledky, cíl a slavnostní vyhlášení výsledků. Celým víkendem bude diváky i jezdce provázet profesionální moderátor. Občerstvení pro diváky je zajištěno jak v kempu, tak i na trati. Okruh se skládá z deseti kontrolních úseků, kde musí jezdci zdolávat extrémní překážky. Každý jezdec absolvuje celý okruh celkem třikrát, a to v časovém limitu 5,5 hodiny. V Kyselce se tak představí česká trialová špička. Fandové tohoto sportu se tak mají opravdu na co těšit. „Diváci se mohou těšit na českou trialovou špičku a na několik zahraničních účastníků. Nebude chybět mladý talentovaný jezdec Martin Matějíček, který si zatím drží průběžnou sedmou příčku ve Světovém poháru juniorů a do Kyselky si odskočí z mistrovství světa v Anglii a odtud rovnou odcestuje na další světovou soutěž v Norsku. Má za sebou i zámořské soutěže v Japonsku a v USA. Chybět nebude ani mnohonásobný mistr ČR, průběžně čtvrtý v mistrovství Evropy, jezdec Martin Křoustek. Účast a zájem těchto jezdců nás velmi těší a svědčí o dobré prestiži kyselské soutěže," bilancoval Labík.

Tradičně k dvoudenním závodům patří i bohatý doprovodný program. Jinak tomu nebude ani letos. „Po sobotním soutěžním dni bude na pořadu adrenalinové představení v podání borců z Trial Riders. Své umění zde předvede dvojnásobný mistr ČR v biketrialu Miloš Zavadil a jednokolkář Adam Gerža, mistr ČR a přední jezdec ME v trialu na jednokolce. V závěru večera bude tradiční Oldies Party. Celou akci bude také již tradičně zpestřovat Ofroad Club Ostrov se svými historickými vojenskými vozidly," nechal nakouknout do doprovodného programu závodů Labík. Během závodů Aleš Labík nebývá jen organizátorem, ale také závodníkem. Tentokrát však bude plnit pouze roli trialového diváka.

„V letošním roce se z časových důvodů soutěží neúčastním jako závodník, ale spíše jako zasvěcený divák. V loňském roce jsem si vyzkoušel Evropskou soutěž v kategorii Over 40 (nad 40 let) a byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Hodlám se na tuto skupinu v příštích letech více zaměřit a zúčastnit se soutěží i v zahraničí. Byl to krásný pocit, když jsem mohl soupeřit s bývalým světovým jezdcem T. Ahvalou, který byl v mládí jedním z mých idolů. Jeho výkony jsou ovšem i v tomto pokročilém věku stále světové, takže jedním z mých trialových idolů stále zůstává. Každý soutěžní víkend vás vytrhne z běžného života zpravidla již ve čtvrtek, kdy se začíná balit vše potřebné do auta či karavanu, a do běžného života se vracíte v pozdních nedělních hodinách. V pondělí vás bolí celé tělo, takže fingujete v „úsporném" režimu a pak zjistíte, že z peněženky vám ubylo několik tisícovek. Aktivní účast v celém seriálu soutěží je opravdu velký časový i finanční úvazek, ale stojí to za to," řekl Labík. Kyselka tak bude hostit příští víkend hodně kvalitní a zajímavé závody, které se opět zapíšou nejen do bohaté historie Trial Teamu Kyselka.

„Závody v Kyselce mohu doporučit všem, kteří si rádi udělají pohodovou procházku krásným lesem a přitom mohou sledovat vynikající sportovní výkony z bezprostřední blízkosti. Zažijí tak neopakovatelnou atmosféru, kdy jezdci zdolávají zdánlivě neprůjezdný terén a sami pak pomáhají vytvářet jedinečnou atmosféru. Jezdci na podporu diváků velmi příznivě reagují a odměňují je svými odvážnými jezdeckými prvky. Věřím, že tento sportovní víkend může být pro mnohé velmi příjemným zážitkem. Navíc vstup na dvoudenní akci je zdarma," láká fanoušky na trať závodu se zajímavými trialovými úseky Labík.