Kyselecký pořadatelský tým je tak v současnosti jediný v rámci České republiky, který zorganizoval tolik mistrovských podniků bez přerušení. Za tím vším stojí bývalý trialový závodník Aleš Labík se svou rodinou.

„Soutěž se odehrává na okraji obce v okolí kempu Ontario, kde je také padock a zázemí celé soutěže,“ narážel na trialový tábor, kolem kterého se vše podstatné bude odehrávat, za organizátory Aleš Labík a hned přidal: „Soutěží se každý den samostatně, start prvního jezdce v sobotu bude v 11.00 hodin a v neděli pak v 10.00 hodin. Startuje se v kempu Ontario a jezdci se pak rozjedou absolvovat deset kontrolních úseků, kde musí překonávat mnohé extrémní překážky, a to vše třikrát. Na celkovou soutěž mají jezdci časový limit šest hodin.“ Trial je velmi fyzicky a technicky náročný sport, s důrazem na vytrvalost, soustředěnost, ale ze všeho nejdůležitější je dokonalé splynutí člověka s motocyklem.

„Říká se, že skutečný trialista tvoří s motocyklem jedno tělo, jednu duši,“ říká Labík. Návštěvníci se tak mohou těšit na nelítostný souboj momentálně vedoucího jezdce Martina Matějíčka, kterému se v letošní sezóně daří porážet mnohonásobného mistra republiky Martina Křoustka. Kyselecká trať je však velmi technická a je jak dělaná na doktorskou jízdu Martina Křoustka. „Moderní a dravý styl Martina Matějíčka nemusí být pro tuto trať ideální, a proto se můžeme těšit na zajímavý závod těchto favoritů. Také mladý Marek Wünsch letos úspěšně sbírá mistrovské body a umí si občas poradit s dříve neporazitelným Martinem Křoustkem,“ vypočítával Labík.

Současná trialová sezona je také ve znamení příchodu nových nadějí v podobě malých závodníků v kategorii ŽÁK. „Díky systematické práci s dětmi a mládeží se daří českému trialu získávat nové talenty. Pro diváky je také zajímavá podívaná na jezdce kategorie HOBBY, kteří sice nemají takové jezdecké umění jako vyšší kategorie a vysokým kamenům se spíše vyhýbají, ale mají obrovské odhodlání dostat se do cíle závodu,“ upozorňoval Labík. Trial je jediná motocyklová disciplína, kdy mohou diváci sledovat jezdce z bezprostřední blízkosti a velmi často emotivně oceňují výkony všech kategorií a vytvářejí tak tu správnou trialovou atmosféru. „Tradičně je připraveno bohaté občerstvení v kempu Ontario i na soutěžním okruhu, kde je možné se občerstvit z pravé vojenské polní kuchyně. Každý den proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a sobotní večer zpestří oldies party. Chtěli bychom pozvat širokou veřejnost na skvělou podívanou,“ dodal Labík.

Ve třídě MXGP bude lídr letošního českého mistrovství Martin Michek patřit k želízkům v ohni.
Michkovi Loketské serpentiny tentokrát nepřály