Ale to, není vše. Zastoupení budou mít v Poohří i dámy, když se veřejnosti představí trialová naděje Denisa Pecháčková, která se může pochlubit titulem mistryně světa v kategorii TR2. Navíc se na startovní rošt postaví vedle české elity také jezdci, kteří se zúčastnili seriálu mistrovství Evropy, které se letos konalo v Itálii, Švédsku a Norsku, a to vše pod taktovkou pořadatele Trial Kyselka.

„Přímo z francouzského Auronu dorazí David Fabián, Martin Matějíček a Martin Křoustek, kteří úspěšně reprezentovali naší republiku na světovém podniku Trial Des Nations, kde český tým obsadil krásné 3. místo v kategorii International Trophy,“ připomněl úspěch české reprezentace Aleš Labík z pořadatelského štábu.

„Na Evropě nás úspěšně reprezentovali Vojta Bruj v kategorii EC International, Richard Kůta v kategorii Youth trial International, Petra Budínová v kategorii Women’s European Champion a Jan Balousek v kategorii Junior cup. Všichni jezdci se vešli do TOP 10. Všichni výše jmenovaní, ale i mnoho dalších trialistů, se o víkendu představí v Kyselce,“ narážel Labík na další jezdce, kteří zaujmou v Poohří místo na startovním roštu.

A diváci si přijdou na své, jelikož závody v Kyselce patří k nejobtíženějším. O tom se budou mohou přesvědčit na dvanácti úsecích, které prověří v přírodním terénu v okolí Rekreačního volnočasového areálu Ontario, jejich trialový um.

„Soutěž se jede na dvě kola, každý jezdec má na absolvování časový limit 5,5 hodiny,“ podotkl Labík a pokračoval: „V sobotu bude start v 11.00 hodin, v neděli pak v 10.00 hodin. Vstup je zdarma a zázemí soutěže, start, cíl a bohaté občerstvení je situováno v areálu Ontario, odkud mohou diváci vyrazit na procházku po jednotlivých trialových úsecích, kde postupně zhlédnou jezdce všech kategorií.“