Pořadatelský tým Trial Kyselka organizuje mistrovský podnik bez přerušení, již po třinácté. „Soutěž se odehrává na okraji obce Kyselka a v okolí kempu Ontario, kde je situováno zázemí celé soutěže. Soutěží se každý den samostatně, start prvního jezdce v sobotu bude v 11.00, v neděli pak v 10.00 hodin,“ podotkl ke startům dvoudenních závodů za organizátora Trial Kyselka Aleš Labík.

Start bude tradičně u pódia v kempu a jezdci se pak vydají zdolávat deset kontrolních úseků, kde překonávají různě náročné a často i extrémní přírodní překážky. Tento okruh musí každý jezdec absolvovat třikrát a současně dodržet celkový časový limit, který je pro Kyselku stanoven na šest hodin pro každého jezdce.

„Trial je velmi fyzicky a technicky náročný sport s důrazem na vytrvalost, soustředěnost, a ze všeho nejdůležitější je dokonalé splynutí člověka s motocyklem,“poukazoval na důležité artributy trialu Labík.

„Diváci se navíc mohou těšit na nelítostný souboj loňského mistra republiky Martina Matějíčka a mnohonásobného mistra republiky z let předchozích Martina Křoustka, který se v letošním roce opět úspěšně snaží usadit na trialový trůn. Kyselská trať je velmi technická a doktorské jízdě Martina Křoustka vždy vyhovovala, tak uvidíme, komu to tentokrát lépe sedne,“ narážel na trialovou bitvu Labík.

Díky systematické práci s dětmi a mládeží se daří českému trialu získávat nové talenty a diváci se tak mohou těšit na kvalitní výkony i v nižších soutěžních kategoriích.

„Zajímavá podívaná je i na jezdce kategorie HOBBY a ŽÁCI, kteří sice nemají takové jezdecké umění jako vyšší kategorie, a vysokým kamenům se spíše vyhýbají, ale mají obrovské odhodlání dostat se za každou cenu do cíle závodu,“ láká diváky na závod trialových nadějí Labík.

Trial je jediná motocyklová disciplína, kdy mohou diváci sledovat jezdce z bezprostřední blízkosti a mohou spontánně ocenit výkony jezdců.

„Tradičně je připraveno bohaté občerstvení v kempu Ontario i na soutěžním okruhu, kde bude možné doplnit energii z pravé vojenské polní kuchyně. Každý den proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a sobotní večer zpestří malý hudební doprovodný program,“ upřesnil program dvoudenních závodů Labík.

Stejně jako v předchozích letech budou u této příležitosti vyrobena originální trička s motivem Kyselského trialu.

„Trička si postupně vysloužila i jistou sběratelskou hodnotu, což nás velmi těší a věřím, i letos budete spokojeni. Těšíme se na vysokou účast českých i zahraničních jezdců a na velké množství diváků. Vstup je zdarma,“ dodal za organizační tým Aleš Labík.

Ilustrační foto.
Slavii čeká náročná šichta, prověří ji tým Ústí