„Před startem jsem si říkal, že umístění v první dvacítce bude velmi dobrý výkon v tak velké konkurenci. Věděli jsme, že velkou roli budou hrát lyže, proto jsme testování lyží a máze dali velký prostor. To se dneska vyplatilo a já bych chtěl moc poděkovat servisákům, a to mému taťkovi a Laďovi Knapkovi, za výborné lyže. Samozřejmě musím také poděkovat mamce, která má každý závod na starost občerstvení. I to klaplo na jedničku. Já jsem k tomu přidal můj čas strávený na trati a bylo z toho fantastické šesté místo na druhém nejváženějším závodě na světě," pochvaloval si po dojezdu do cíle Petr Novák. Ostřílený laufař se představil na populárním dálkovém běhu Marcialonga již poněkolikáté.

„Tohle byla moje celkem čtvrtá Marcialonga v životě. Moc dobře jsem tedy věděl, co mě čeká. Poprvé jsem ale jel zkrácenou trať, která byla ochuzena o jedno těžké stoupání. Toho jsem se trošku obával, protože bylo jasné, že bude závod extrémně rychlý a pojede velká čelní skupina, ve které je tím pádem velká nervozita," míní Novák. Toho čeká s blížícím se závěrem sezony nabitý program, ve kterém by se chtěl dostat na stupně vítězů.

„Ve zbytku sezony už se budu stoprocentně soustředit na FIS marathon cup, abych se konečně na konci sezony postavil v celkovém pořadí světového poháru na bednu. Vzhledem k současnému průběžnému vedení už maličko začínáme pokukovat i po cílech nejvyšších," dodal s úsměvem na závěr karlovarský laufař.

                                                                                                                                                                                                                                    (lh)