Na programu tam totiž bude druhý ročník mezinárodních závodů pod názvem Karlovarský pohár, které začínají úderem 9. hodiny a pořádá je TJ Slavia Karlovy Vary, oddíl moderní gymnastiky.

V celodenním závodním programu se představí více než sto dvacet moderních gymnastek z deseti evropských států. Během soutěžních přestávek jsou pro diváky přichystány zajímavé taneční exhibice, těšit se mohou například na balet, orientální tance, street dance či Jana Ondera s Lucií Hunčárovou. Ve foyer KV Areny pak budou připraveny zajímavé atrakce pro malé i velké diváky. Závodní den vyvrcholí v podvečer závody v kategorii seniorek, kde jsou nejlepší závodnice ve věku od 16 let.

„Diváci nemusí být v hale celý den, zakoupená vstupenka jim umožní vícenásobný odchod a příchod. Mohou si tak z programu vybrat ty části, které je zajímají, a vrátit se dle potřeby. Informace o závodech, programu a prodeji vstupenek najdou diváci na webových stránkách závodů www.gymkv.cz," poukazoval za pořadatele Jiří Herian a dodal: „Nechte se i vy uchvátit krásou moderní gymnastiky a přijďte podpořit domácí závodnice."