Závody proběhnou za podpory města Karlovy Vary, Karlovarského kraje a mnoha dalších ochotných sponzorů. „Diváci uvidí závody jednotlivkyň nejprestižnějšího volného programu ve všech věkových kategoriích. Loňského ročníku se zúčastnilo 131 závodnic z 10 států světa, nejvzdálenější závodnice přijely z Velké Británie, Ruska a dokonce Izraele. Závody měly velmi kladný ohlas v Česku i zahraničí," hodnotí úspěch prvního ročníku Jiří Herian z pořádajícího oddílu TJ Slavia Karlovy Vary. „Do zítřejších závodů je přihlášeno 133 moderních gymnastek z Česka, Polska, Německa, Rakouska, Belgie, Itálie, Ukrajiny, Estonska a Lotyšska," doplňuje sportovní manažerka závodů Tereza Paálová.

Jeden z nejkrásnějších olympijských sportů – to je moderní gymnastika, která je ryze ženským sportem kombinujícím prvky baletu, gymnastiky, tance, akrobacie a manipulace s náčiním, kterými jsou švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha. Tato kombinace dovedností klade na moderní gymnastky vysoké nároky na motoriku, koncentraci a rytmus. A právě jejich mnohdy až neuvěřitelné výkony činí tento sport velmi atraktivním a divácky zajímavým.

„Máme připraven celodenní závodní program, začínat se bude ráno v 9 hodin od nejmladších věkových kategorií, kde závodí děvčata již od 6 let. V přestávkách uvidí diváci zajímavé taneční exhibice, těšit se mohou např. na balet, orientální tance, street dance či Jana Ondera s Lucií Hunčárovou. Připravujeme i překvapení a zajímavé atrakce pro malé i velké diváky ve foyer KV Areny. Závodní den vyvrcholí v podvečer závody v kategorii seniorek, kde jsou nejstarší závodnice ve věku od 16 let," nastínil stručný průběh závodního dne Jiří Herian, který je ředitelem těchto závodů.

Vstupné je symbolických 80 Kč a děti do 12 let mají vstup zdarma. Navíc diváci nemusí být v hale celý den, zakoupená vstupenka jim umožní vícenásobný odchod a příchod. Můžou si tak z programu vybrat ty části, které je zajímají, a vrátit se dle potřeby. Informace o závodech a programu najdou diváci na webu závodů www.gymkv.cz.

„Za domácí oddíl moderní gymnastiky TJ Slavia bude závodit šest moderních gymnastek, tři v nejmladší a tři v nejstarších kategoriích. Konkrétně v kategorii nadějí nejmladších jsou to Klára Svobodová, Adriana Divišová a Klára Orlová, v kadetkách starších Klára Tamchynová a dorostenky Anna Špičková a Kristina Bernatová, která bude navíc obhajovat bronz z loňského prvního ročníku. Všechny karlovarské závodnice jsou medailistky letošních oblastních přeborů i Západočeské ligy, takže naděje na nějaký úspěch doufám máme, i když konkurence bude silná," dodává Paálová a zve všechny diváky na krásný sportovní i umělecký zážitek: „Nadchněte se krásou moderní gymnastiky a přijďte podpořit domácí závodnice!"