Celá akce začíná v sobotu 26. prosince úderem 14. hodiny v centru Karlových Varů na třídě T.G. Masaryka. O vítěznou trofej budou bojovat závodníci z pěti zemí, na startu bude i nejlepší český lyžař a rodák z Božího Daru Lukáš Bauer. Součástí závodů bude i koncert Anety Langerové. Hlavní závod pak startuje v 18 hodin.

14:00 koncert
15:00 PVP family závod dětských nadějí
Velká cena KALAS Sportwear
McDonald´s závod olympijských nadějí
16:40 vyhlášení výsledků vložených závodů
17:00 vánoční koncert Anety Langerové
17:45 představení závodníků
18:00 start hlavního závodu
19:30 vyhlášení výsledků
19:50 ohňostroj

„Z důvodů konání této akce bude v termínu od pátku 25. prosince od 6.00 hodin do neděle 27. prosince do 6.00 hodin zcela uzavřen provoz pro vozidla,“ vysvětloval organizátor akce z Müller Production Martin Müller. Úsek, který bude pro vozidla uzavřen, povede od České pošty k drogerii Rossmann, Zahradní ulici od č. p. 27. Dále pak po nábřeží Osvobození od České pošty až po křižovatku s ulicí Varšavskou.

„Průchod pro pěší bude taktéž částečně omezen, a to na třídě T.G. Masaryka a v Zahradní ulici, z důvodů instalací potřebných k pořádání této akce. Přechod na třídě T.G. Masaryka však bude pěším umožněn oboustranně,“ dodal Müller.

Součástí sportovního programu budou vložené závody dětí – PVP family závod dětských nadějí, Velká cena KALAS Sportswear a McDonald´s závod olympijských nadějí.

Třetí ročník lyžařských závodů zaznamená jednu změnu, a to zásadní, týkat se totiž bude soutěžního systému. „Hlavní změnou je systém závodu, který se pojede jako závod dvojic, tzv. americké štafety. Každý ze závodníků pojede vždy dva okruhy s předávkou v prostoru cíle. Tento systém závodu je divácky nejatraktivnější,“ upozorňoval na změnu Müller.