I když je vyhlášen státní smutek za zesnulého prezidenta Václava Havla, tak se přeci jen někdo raduje. Jsou to děti z dětských domovů po celé České republice. Ty dostanou od fanoušků HC Energie padesát velikých igelitových pytlů plných plyšových hraček. „My jsme to pouze pomohli panu Eliášovi, který to vše zaštiťuje, z rganizovat,“ poznamenal Miroslav Vaněk, který výjimečně dorazil na tiskovou konferenci a přidal i čísla: „Odhadem je v jednom pytli čtyřicet hraček. Takže si to každý dovede spočítat.“

Bohuš Eliáš je letitý fotbalový rozhodčí, který ve prospěch dětských domovů na Karlovarsku organizuje ročně několik akcí. „Bylo to něco fantastického. Když jsem viděl, jak po první brance začali plyšáci létat na led, tak mě zamrazilo. Byl to obrovský déšť hraček, které budu několik dní rozvážet. Fanouškům karlovarské Energie moc děkuji,“ říkal se slzami v očích.

Karlovarský klub se ale i trochu musel za celou akci omluvit. „Přiznáváme, že jsme nečekali takový nápor. Hodně nás zaskočilo, když jsem viděli doslova hromady na ledové ploše. Trvalo chvilinku déle, než se to uklidilo, ale myslím si, že toto zdržení nám každý odpustí,“ doplnil mluvčí klubu Jiří Holý. „Bylo to něco neuvěřitelného,“ přidal se střelec druhé branky Energie Petr Kumstát.