„Vypadá to, že počasí nám bude přát a poprvé si, tak letos zahrajeme na antukových dvorcích, doufám, že se s přechodem z haly na antuku vypořádáme lépe, než naši soupeři,“ přeje si hladký přechod na oranžové dvorce kapitán Liaporu Jan Vanke. První duel odehrají hráči Karlových Varů ve svém areálu v Doubí v sobotu 22. dubna od 14.00 hodin, kdy se jim postaví do cesty pražský Start.

„Start v posledním zápase obral o všechny body aspiranta na play-off, velmi silný tým z Čelákovic. V předminulém zápase získal remízu s tradičním extraligovým týmem ze Vsetína,“ připomněl Vanke výsledky soupeře, který bude chtít bodovat i v lázeňském městě.

Ačkoliv Start Praha si odkroutil premiéru mezi extraligovou smetánku teprve během uplynulé sezony, v jeho sestavě se to hemží ostřílenými borci, ať už jde o Chalupu, Kalase, Kaděru, Sachla či velezkušeného Ungermana. O to těžší zápas karlovarský výběr čeká.

Vary uspěly v Plazech, vyhrály 6:0.
FOTO,VIDEO: Třetí zápas, třetí výhra, Liapor kraluje nohejbalové extralize

„Bude to velmi těžký zápas, proti dosud nám neznámému soupeři. Nejedná se o žádné nováčky na extraligových kolbištích a budeme muset ukázat ten nejlepší výkon,“ je si vědom kapitán Liaporu, že jeho tým bude muset v Doubí předvést bezchybný výkon, aby mohl pomýšlet na úspěch. V neděli 23. dubna se pak v Doubí představí od 14.00 hodin celek Čakovic. Ten v uplynulém kole překvapivě klopýtl na kurtech Žatce.

„V minulém zápase se tým z Čakovic potýkal s velkou marodkou, což byl jeden z faktorů neúspěchu,“ upozorňoval Vanke. Liapor se prozatím drží na první příčce, na které ho hřejí tři výhry v řadě, další dvě by chtěl přihodit po víkendu. „Na domácích dvorcích chceme naplno bodovat, tím si tak přiblížit dobrou výchozí pozici do play-off,“ prozradil závěrem Vanke.