Dynamo Č. Budějovice  1
SK Liapor Witte K. Vary 6
Budějovičtí rozhodně nepatří v extralize k favoritům. Do soutěže postoupili v roce 2014, a to skončili v základní části poslední (následně pak v play-out poslali dolů Šacung), a také loni měli na 6. místě po základní části k účasti v play- off daleko. Disponují ale řadou hráčů, kteří dokážou, hlavně na jednorázových turnajích, porážet kdekoho, a podceňovat je určitě nelze.

Dlužno říct, že karlovarské hráče v Českých Budějovicích něco podobného ani nenapadlo, k utkání nastoupili zodpovědně a cílevědomě a od prvního míče soustředěně kráčeli za vítězstvím. Jiskřičku naděje na lepší výsledek domácí vykřesali až ve 2. setu prvních trojic, kdy Ryneš s Chalupou a Vondráškem zčistajasna vedli 7:5, ale to Kuba Medek se svými druhy hravě otočili a zvýšili na 0:4.

Chvilku radosti si Jihočeši užívali v zápase třetích dvojic. Poté, co v prvním setu utržili nevídaný výprask 1:10, ve druhém zvedli Šafránek s Vondráškem hlavu a od začátku tahali za delší konec provazu.

Dostali se do vedení 4:1 a byli o tři balony vepředu až do stavu 7:3, kdy Matěje Medka ve dvojici s Hronem vystřídal Vlasta Kubín (samozřejmě mladší), který se ale vzápětí při náročném zpracování balonu svalil na zem a musel být na hřišti krátce „resuscitován". Domácí dotáhli druhý set k vítězství a výhrou ve třetím odvrátili „kanára", ale to bylo v podstatě všechno, co předvedli.

Ozdobou utkání byl vyrovnaný třísetový souboj domácího Honzy Chalupy s karlovarským Karlem Hronem v singlu, ve kterém bylo odehráno celkem 54 balonů, v následném (a pro ten den posledním) zápase trojic už ale domácí uhráli jen 1. set a v následujících dvou už neměli co nabídnout.

Výsledky zápasů: Chalupa, Musil – Jakub Medek, Kokštein 8:10, 5:10; Matějka, Fík – Vanke, Bíbr 7:10, 3:10; Ryneš, Chalupa, Vondrášek – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein 5:10, 8:10; Musil, Matějka, Fík – Vanke, Matěj Medek, Hron 5:10, 5:10; Šafránek, Vondrášek – Matěj Medek, Hron (Vl. Kubín)1:10, 10:5, 10:6; Chalupa – Hron 6:10, 10:9, 9:10; Ryneš, Chalupa, Vondrášek (Šafránek) – Vanke, Matěj Medek, Hron 10:9, 3:10, 7:10. Sety: 4:13. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.