Po dvojicích byl stav utkání nerozhodný. V play-off, kde se nehraje třetí dvojka, jsou ovšem rozhodující výsledky zápasů trojic a ty tentokrát hráčům v červených dresech SK Liapor Witte vyšly na sto procent. Nešlo to samozřejmě samo od sebe, Vankeho trojka zlomila Kolenského sestavu až za stavu 8:8 v 1. setu a na ostří nože vyrovnaný 1. set zápasu druhých dvojic „vyřešil“ čelákovický Spilka tak, že za stavu 9:9 poslal útok daleko do autu.

Za stavu 3:1 se šlo na singla. Tentokrát domácí Karel Hron pohlehl čelákovickému Michalu Kolenskému a snížil na 3:2. Naděje Čelákovic, podporovaných celým autobusem pěkně hlasitých fanoušků, ale brzy vzaly zasvé a zmařily je opět trojky. Dramatický a oku náročných fandů obou soupeřů bez výhrad lahodící byl duel Vankeho sestavy se Spilkovou, který zvládli lépe domácí borci.

Tečku za zápasem pak udělala trojice se smečařem Jakubem Medkem, která vyhrála 2:0. Výhra nad Čelákovicemi posunula Liapor do semifinále, kde se Karlovarští už zítra, tedy v sobotu 1. října, utkají v Brně Modřicích s úřadujícími mistry republiky.

SK Liapor Witte Karlovy Vary – Spartak Čelákovice 5:2. Sety: 10:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.