V celkově šestém a prvním odvetném kole zavítal do areálu SK Liapor Witte nováček extraligy Sokol Holice, který se v 1. kole soutěže v červnu postaral o první letošní karlovarskou porážku a usadil se v tabulce o příčku výš.

Cíl A mužstva SK Liapor Witte byl jasný – porážku vrátit a v tabulce poskočit nahoru. To se nakonec podařilo dokonale, i když začátek duelu Karlovarským moc nevyšel. Do úvodního zápasu dvojic nasadili hosté proti naší „jedničce“ Vankemu s Danem Putíkem svůj největší trumf, mnohaletou oporu státní reprezentace Jakuba Mrákavu, a po výhře 7:10 a 8:10 se ujali vedení.

Jakub Medek s Bíbrem pak sice ve druhé dvojce proti sestavě dalšího reprezentanta Pavla Kopa srovnali, ale po prvních trojkách šli hosté opět do vedení, když Kopova sestava ve vyrovnané a dramatické třísetové bitvě urvala skalp domácí první trojice. I tohle vedení se ale podařilo stáhnout, když Jakub Medek s Danem Putíkem a Karlem Hronem ve třech setech přetlačili Mrákavovu trojku a vyrovnali na 2:2.

A začala jízda! Do útoku zatroubili Hron s Kokšteinem, kteří zejména ve 2. setu nedali třetí holické dvojici nejmenší šanci, a když pak Karel Hron v singlu ve dvou setech rozebral Mrákavu, bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté už si ve zbytku utkání moc neškrtli a SK Liapor Witte mohl slavit návrat, postup na 3. příčku tabulky.

SK Liapor Witte – Sokol Holice 6:2

Zápasy: Vanke, Dan Putík (Jiří Putík) – Mrákava, Červinka 7:10, 8:10; Jakub Medek, Bíbr – Kop, Pohl 10:6, 10:7; Vanke, Bíbr, Kokštein – Kop, Pohl, Kučera 9:10, 10:9, 7:10; Jakub Medek, Dan Putík, Hron – Mrákava, Červinka, Příhoda 10:4, 9:10, 10:7; Hron, Kokštein – Krátký, Příhoda (Kučera) 10:8, 10:1; Hron – Mrákava 10:5, 10:9; Vanke, Bíbr, Kokštein – Mrákava, Červinka, Příhoda 10:4, 10:4; Jakub Medek, Dan Putík, Hron – Kop, Pohl, Kučera 10:7, 10:5. Sety: 13:5.