Witte Automotive extraliga nohejbalistů zítra uzavře základní část soutěže. Na programu posledního kola je – mimo jiných atraktivních duelů – i repríza loňského superfinále, ve kterém karlovarský SK Liapor Witte nastoupí na hřišti úřadujících mistrů republiky v Brně – Modřicích.

Zápas bude zcela určitě postrádat loňskou vyhecovanost, v podstatě totiž už o nic nejde. Pořadí v horní polovině tabulky, která je rozhodující pro nasazení do semifinále extraligy, už nemůže změnit žádný výsledek. A tak se necháme překvapit, jestli se v Modřicích bude hrát prestižní souboj „kdo s koho", nebo zda soupeři zápas pojmou jako pohodový bonbónek a tečku za první polovinou sezony.

Není ani vyloučené, že trenéři obou soupeřících týmů budou chtít vyzkoušet sestavy pro mistrovství republiky ve dvojicích, které se hraje v Modřicích už příští víkend, v sobotu 30. června. Jak Modřice, tak SK Liapor Witte na šampionát nominovaly po třech deblech, stejně jako další už jistý semifinalista extraligy Šacung.

Po mistrovství republiky dvojic čekají nohejbalisty prázdniny, které budou, jako ostatně každoročně, vyplněné řadou vysoce kvalitních turnajů.

 Tečku za prázdninami udělá v sobotu 25. srpna mistrovství republiky trojic a hned 1. září se prvními semifinálovými zápasy rozeběhne nadstavbová část extraligy. V soubojích o postup do finále se střetnou, stejně jako loni, SK Liapor Witte s Modřicemi a Šacung s Čelákovicemi.