Že Liapor přiveze body právě z Modřic, čekal málokdo. Vzhledem k tomu, že tým na Moravu odjížděl bez dvou stabilních hráčů základu, zraněného Jakuba Medka a studijními povinnostmi zaneprázdněného Jiřího Putíka, ozývaly se i hlasy, že do Doubí přiletí kanár, a dokonce i začátek utkání na to vypadal.

Modřičtí na svém náhradním hřišti v Rebešovicích nasadili na úvod osvědčenou dvojku Pospíšila s Müllerem a ti se s Kokšteinem a Bíbrem nijak nemazlili. Ve druhém zápase dvojic Vanke s Putíkem v prvním setu rozebrali Rosenberka s Hanusem hladce 10:4 a po výhře v koncovce druhého setu srovnali stav utkání na 1:1. Následovaly trojky, které dotáhli do vítězného konce jak Matěj Medek s Putíkem a Bíbrem, tak Vanke s Kokšteinem a Hronem.

V hektické atmosféře přidala další bod na konto Liaporu netradičně poskládaná „vložená“ dvojka Matěj Medek s Karlem Hronem. Za stavu 1:5 se zdálo, že je rozhodnuto, ale Müller s Rosenberkem a Matkulčíkem zabojovali a dokázali snížit pro Modřice hrozivě vypadající skóre na 3:5.

O konečném výsledku tak měly rozhodnout debly, ve kterých si domácí věřili. K zisku alespoň bodu za plichtu měli dva pokusy, ale selhali hned v tom prvním, ve kterém se utkaly elity obou týmů: na domácí straně Pospíšil s Müllerem a na naší Vanke s Danem Putíkem. Pospíšilova dvojka začala lépe, když se štěstím v koncovce vyhrála první set, ale pak se karta otočila a Vanke s Putíkem s balon od balonu rostoucí převahou vyhráli oba další a přidali tak důležitý vítězný bod.

MNK Modřice – SK Liapor Witte 3:6.

Zápasy: Pospíšil, Müller – Kokštein, Bíbr 10:4, 10:5; Rosenberk, Hanus – Vanke, Dan Putík 4:10, 9:10; Pospíšil, Hanus, Topinka – Matěj Medek, Dan Putík, Bíbr 7:10, 10:8, 9:10; Müller, Rosenberk, Matkulčík – Vanke, Kokštein, Hron 8:10, 6:10; Matkulčík, Burian – Matěj Medek, Hron 10:8, 5:10, 8:10; Hanus – Hron 6:10, 8:10; Pospíšil, Hanus, Topinka – Vanke, Kokštein, Hron 4:10, 10:5, 10:8; Müller, Rosenberk, Matkulčík – Matěj Medek, Dan Putík, Bíbr 10:9, 10:7; Pospíšil, Müller – Vanke, Dan Putík 10:9, 8:10, 7:10.

Daniel Pfeffer a Marek Zmrhal
Zmrhal dal vale Karlovarsku