Nohejbalisté SK Liapor Witte Karlovy Vary o víkendu dosáhli na první podzimní vítězství. Ve svém areálu v Doubí složili reparát po porážce v prvním vzájemném souboji s Holicemi, který prohráli v červnu v rámci Ligového poháru Divize 1 v poměru 3:6. Tentokrát to byla v podání hráčů z lázeňského města zcela jiná písnička a Holice porazili 6:2.

„Do stavu 2:2 se utkání vyvíjelo zcela vyrovnaně,“ poukazoval hrající trenér Liaporu Jan Vanke. „Pak jsme skvěle zvládli střední pasáž, suverénní výkon naší třetí dvojice a následně vyhraný singl Karla Hrona udaly směr, který jsme pak udrželi až do konce,“ pochvaloval si Vanke.

Po domácí prohře s Modřicemi v předchozím duelu Varáci najeli zpět na vítěznou vlnu, navíc v tabulce svého soupeře díky zvládnuté odvetě přeskočili, čímž se vítězně naladili na blížící se dvojutkání, které čeká hráče Karlových Varů tento víkend.

„V průběhu utkání byly k vidění některé skvělé výkony našich hráčů, ale pochvalu zaslouží celý tým. Tímto vítězstvím jsme našeho soupeře v tabulce přeskočili a doufám, že v dalších těžkých zápasech, které nás čekají už příští týden, ve dvojutkání navážeme na předvedený výkon,“ narážel závěrem Vanke na sobotu 12. září, kdy se představí Vary od 14.30 hodin na půdě NK Austin Vsetín, a neděli 13. září, kdy se představí hráči Liaporu od 10 hodin v Modřicích.

První místo obsadili volejbalisté Karlovarska na Velké ceně porcelánu 2020, která se odehrála v lázeňském městě, když si na své konto připsali během turnaje tři vítězství.
Karlovarsko obhájilo triumf na domácí Velké ceně porcelánu