První ze čtyř možných totilu mistrů republiky na rok 2007 vybojovali v sobotu nohejbalisté SK Liapor Karlovy Vary. Na Mistrovství České republiky trojic si pro zlaté medaile došli Vanke, Kokštein, Kubát a Kubín. Šampionát, který se hrál v sobotu na dvorcích SK Liapor v Doubí, byl velmi negativně poznamenaný počasím.

Zatímco dopolední kvalifikační zápasy se ještě hrály pod žhnoucím sluncem, odpoledne se na Karlovarsko snesly záplavy deště s kroupami. Po třech pokusech vysušit dvorce tak, aby se mohlo pokračovat, když všechny nakonec skončily dalším lijákem, se celý šampionát „stěhoval“ pod střechu haly Slavie v Drahovicích. Karlovarští tak sice přišli o výhodu domácího prostředí, nikoli ovšem o chuť na medaile. A ty nakonec mohly být hned dvě. První vybojovala již zmíněná trojka, ve které vedle Honzy Vankeho, vyhlášeného později nejlepším hráčem šampionátu, hráli Kokštein s Kubátem, kterého ve finále vystřídal Kubín.

Při neúčasti hráčů Šacungu, kteří do Varů přijeli až po prezentaci a přišli tak o možnost startu, byli druhými největšími favority turnaje Pelikán s Pospíšilem a Skřejpkem v dresu Modřic. Ve finále ale byli Varští jasně lepší a vyhráli přesvědčivě 10:8, 10:6. Do bojů o medaile se poněkud překvapivě probojovala i druhá trojka Liaporu, ve které hráli zkušení, dnes už ovšem druholigoví borci Bláha s Veselým, úřadující prezident Českého nohejbalového svazu Gerhard Knop a v utkání o konečné 3. místo i mladíček Kuba Vopálenský.

V duelu s o generaci mladšími hráči Sokola Břve Rezkem, Chytrou a Gebelem už ale karlovarským matadorům docházely síly a nakonec se museli spokojit s „bramborami“.