Lídr extraligy z Plzně zastavil pouť karlovarského CSKA

Karlovy Vary - Pohárové utkání zakončilo podzimní část hokejbalové sezony

10.12.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Karel Pech

Ve 4. kole Českého hokejbalového poháru přivítaly Karlovy Vary nejtěžšího možného soupeře Škodu Plzeň. Trenér Škody Kurfürst nasadil téměř kompletní sestavu včetně čtyř reprezentantů. Extraligový lídr nepřipustil žádné překvapení a postoupil do dalšího kola, když zvítězil 4:2.
Plzeňští měli výborný vstup do utkání a už po 44 vteřinách šli do vedení. Hostující Liška přistrčil balónek rozběhnutému Zemanovi, který střelou z mezikruží k tyči překonal brankáře Nováka. Navíc za necelé dvě minuty vyhrál Zeman čistě buly pro Kadaněho, jehož dělovka znamenala dvoubrankové vedení hostů. Domácí se do útočného pásma dostávali jen s velkými obtížemi, a když už to vypadalo, že se hra alespoň částečně vyrovná, tak byl vyloučen domácí Jan Frič na 2+2+10 minut. Karlovarští ale sehráli oslabení výborně a také díky několika dobrým zákrokům brankáře Nováka již neinkasovali.

Do druhé třetiny nastoupili hráči CSKA o poznání lépe a v dobré příležitosti se ocitl Jakub Frič, ale z bezprostřední blízkosti Šulana nepřekonal. Lepší pohyb způsobil, že se také hráči Plzně dostávali pod tlak a dělali chyby. Jednu z nich zachránil hostující hráč až faulem a domácí dostali výhodu přesilové hry. Bohužel místo vstřelení kontaktního gólu se do brejku dostal Arnet, který bekhendovým blafákem mezi nohy překonal Nováka potřetí. Karlovarští však početní výhodu nakonec využili, když se po kombinaci Jelínka s Bruštíkem prosadil důrazný Jaroslav Bauer. Vzápětí ale rozhodčí vyloučili domácího hráče a Kadaněho tvrdou střelu od modré pohotově dorazil Arnet. Hosté tak rychle využitou přesilovou hrou odskočili znovu na rozdíl tří branek. Hráči CSKA nepřestávali bojovat a do gólové šance se po rychlé kombinaci dostal Lukesle, ale nezamířil přesně.

Druhá třetina Varům ukázala, že se s Plzní dá hrát a v závěrečné třetině již zmizel jakýkoli zbytečný respekt. Karlovy Vary se před Šulana dostávaly čím dál častěji, ale precizně pracující obrana hostů nechávala domácím jen minimum času a prostoru, takže mnoho nebezpečných střel na brankáře hostů neprošlo. Výjimkou byla střela kapitána Varů Šlára, který ranou od modré čáry, za přispění clonícího Bruštíka, překonal Šulana podruhé. Snížení jakoby vlilo domácím do žil novou krev a ještě se pokusili výsledek zkorigovat. Větší snaha o ofenzivu otevírala okénka v domácí obraně a hosté se dostávali do nebezpečných protiútoků. Karlovarský brankář si ale se střelou Ondřeje Kejře, sólem Lišky i pokusem Muchla poradil a při ráně Zemana mu pomohla tyč. Největší šanci CSKA na snížení měl na holi Bruštík, ale svůj průnik gólově nezakončil. Karlovy Vary tak po porážce v poháru končí, ale rozhodně se za předvedený výkon, zejména ve druhé a třetí třetině, nemusí stydět.

„Plzeň šla brzy do dvoubrankového vedení, které si pak prakticky po celé utkání bezpečně hlídala. Naše hra se po první třetině zlepšila a podařilo se nám vstřelit dvě branky. Škoda, že jsme nesnížili na rozdíl jednoho gólu a utkání více nezdramatizovali,“ komentoval průběh utkání vedoucí mužstva Varů Soukup a dodal: „Pochvalu zaslouží brankář Novák, který čelil 45 střelám hostů a zejména ve třetí třetině nás několikrát opravdu podržel.“

CSKA Karlovy Vary 2
Škoda Plzeň 4

Branky: 19. Bauer Jar. (Bruštík, Jelínek), 35. Šlár – 1. Zeman (Liška), 3. Kadaně (Zeman), 18. Arnet (Zeman, Kadaně), 21. Arnet (Kadaně). Třetiny: 0:2, 1:2, 1:0. Střely: 17:45. Diváci: 28. Vyloučení: 7:2. Přesilovky: 1:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Žižka, Žák.
CSKA: Novák – Lukesle, Horváth, Reiser, Šlár, Kemr, Divíšek – Jelínek, Bauer Jar., Frič Jan, Polák, Bruštík, Frič Jakub, Bauer Jakub, Kantner, Vrbas.
Plzeň: Šulan – Kadaně, Slanec, Pospíšil, Kavalír – Kejř O., Arnet, Muchl, Zeman, Liška, Kejř J., Chovaniec, Bezděk, Němeček.
Pohárové utkání zakončilo podzimní část hokejbalové sezony a další zápas čeká hráče CSKA až 28. února, kdy začíná nadstavbová část 2. Národní hokejbalové ligy – severozápad.