Novoroční běh na Svatošské skály zahájil nový ročník Ligy běžců Karlovarského kraje. Letos je do seriálu zařazeno 36 závodů, a to nejenom na Karlovarsku, ale i v Praze (Půlmaraton a Běchovice), na Chomutovsku (Bezručovo údolí a Perštejn – Klínovec), v Plzeňském kraji (Nýřany, Stříbro, Plasy a Chodová Planá) a dokonce v Německu (Waldsassen). Dva závody se s pravděpodobností hraničící s jistotou nepoběží, vypuštěny budou Běh kolem Rolavy a Running Loket.

Jako druhý v pořadí je na programu Zimní běh Bezručovým údolím. Závod s mnohaletou tradicí, letos je na programu už 36. ročník, se běží v neděli 15. ledna na silnici vedoucí jedním z nejhezčích krušnohorských údolí, obrátková trať měří 10 km.

Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie dospělých a dorostu. Přihlášky a prezentace v prostorách ZŠ Heyrovského v Chomutově od 8:30, hromadný start na silnici před školou v 11:00 hod.

Traťové rekordy drží M. Kučera (29:26) a Ivana Sekyrová (34:29).

Jako rozcvička před „Bezručákem“ se nabízí další ze série závodů Zimní běžecké ligy Kadaň. Tříkrálový běh je na programu už tuto neděli 8. ledna. Připravený je členitý krosový okruh po loukách a částečně po cyklostezce, kategorie mužů a žen to běží dvakrát a tedy celkem 7,37 km, mladší žactvo běží jednou.

Přihlášky a prezentace na místě startu na hrázi přehrady Kadaňský stupeň od 10:00, hromadný start všech kategorií v 10:30 hod.