V prvním vzájemném souboji dominoval na palubovce favorizovaný italský tým, který vyhrál 3:1 na sety. I ve druhém vzájemném souboji dosáhli italští volejbalisté na výhru 3:1, ale tentokrát museli o výhru tvrdě bojovat.

„Chvílemi to byl vyrovnaný zápas, bohužel ale z něj máme nula bodů,“ zklamaně se vracel k utkání s Trentinem karlovarský trenér Jiří Novák. A nebylo divu. Karlovarsko se prezentovalo velmi dobrým výkonem.

„Byla šance urvat dobrý výsledek,“ míní karlovarský trenér. Jeho tým ale do první sady nevstoupil velmi dobře, když brzo prohrával 3:7, probudil ho až první time-out a Karlovarsko se posléze dostalo do vedení 17:16.

Závěrečnou pasáž setu však zvládlo Trentino, které dokázalo urvat první set ve svůj prospěch. Druhý set sice zahájilo Karlovarsko vedením, ale během něj se dostalo Trentino do čtyřbodového trháku, který však dokázali Varáci smazat a nakonec dotáhli set do vítězného konce.

Ondřej Hudeček, manažer VK ČEZ Karlovarsko.
LM: Historicky první výhra v Lize mistrů pro Karlovarsko, ale s hořkou příchutí

„První půlku zápasu, i když jsme měli horší přihrávku, jsme hráli lépe,“ všiml si trenér Varů.

V následujících dvou sadách si Trentino vytvořilo několikabodový náskok, který dovedlo do vítězného konce, a to i přes velkou snahu Karlovarska, a připsalo si na účet povinné vítězství 3:1 na sety.

„Nebudeme se chválit, ale ani hanit. Jsem rád, že jsme se snažili hrát našimi zbraněmi, ale bohužel stále ještě kousek chybí k vítězství,“ dodal k hodnocení s Trentinem Novák.

VK ČEZ Karlovarsko – Trentino Itas 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 22:25). Rozhodčí: Adler (Maďarsko), Guillet (Francie). Bez diváků.

VK ČEZ Karlovarsko: Indra, Wiese, Wilson, Keemink, Lux, Patočka, libero Pfeffer (stř. Ticháček, Vašina, Římal, Fišer, Baláž.

Trentino Itas: Podrascanin, Giannelli, Santos de Souza, Lisinac, Abdel-Aziz, Michieletto, libero Rossini (Sosa Sierra, Argenta, Sperotto).