Los Ligy mistrů je ve skupině B nasměroval na horkou palubovku sedminásobného mistra Polska a loňského účastníka Final Four Champions League Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Premiéra karlovarského výběru trvala před 1600 diváky, kteří si našli cestu do sportovní haly, osmašedesát minut, kdy mohli zhlédnout výhru Zaksy v poměru 3:0 na sety.

Karlovarsko dorazilo ve skupině smrti do Polska s nálepkou outsidera a to se také během zápasu potvrdilo, když pro tým z města minerálních pramenů to byl tvrdý střet s realitou. I přesto úvod prvního setu patřil právě Karlovarsku, přesněji smečaři Marku Zmrhalovi, který se dvakrát zapsal do historie karlovarského klubu. Nejdříve zařídil premiérový bod svému týmu v prestižní soutěži a poté k tomu přidal i premiérové eso. To však bylo ze strany Karlovarska v podstatě vše. Zaksa totiž po úvodním zaváhání rychle smazala dvoubodové manko a precizní hrou na servisu a bloku pomalu, ale jistě brala Karlovarsku šanci na senzační výsledek.

První set domácí volejbalisté vyhráli v poměru 25:16 a i ten druhý probíhal pod polskou taktovkou. Zaksa ho přetavila opět ve výhru 25:16, když v trikotu polského mistra řádili především Sam Derro a Lukasz Kaczmarek. V tom třetím se dlouho Karlovarsko přetahovalo s polským několikanásobným mistrem o vedení, ale Zaksa nakonec nepřipustila žádné překvapení a po výhře ve třetím setu 25:17 zkompletovala celkovou výhru na 3:0.

Zaksa Kedzierzyn-Kožle- VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:16, 25:16, 25:17). Rozhodčí: Luts, Pop. Diváci: 1600.
VK ČEZ Karlovarsko: O'Dea, Rejlek, Zmrhal, Patočka, Van Haarlem, Hudeček, Pfeffer (stř. Džavoronok, Penrose, Vašina, Beer. Trenér: Jiří Novák.

Zaksa Kedzierzyn-Kožle: Śliwka, Sacharewicz, Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Zatorski (stř. Koppers, Kalembka).Trenér: Andrea Gardini.