„Trentino je profesionální klub, který do každého zápasu jde na sto procent, proto jsem byl rád, že soupeř nastoupil v nejsilnějším možném složení, a mohli jsme tak s nimi poměřit své síly,“ vrací se k bitvě Ligy mistrů polský smečař ve službách Karlovarska Lukasz Wiese.

Volejbalisté Karlovarska předvedli v souboji s italským Trentinem srdnatý výkon, ale ani to na favorizovaný tým Ligy mistrů nestačilo a i napodruhé mu podlehli 1:3 na sety.Volejbalisté Karlovarska předvedli v souboji s italským Trentinem srdnatý výkon, ale ani to na favorizovaný tým Ligy mistrů nestačilo a i napodruhé mu podlehli 1:3 na sety.Zdroj: CEV/Champions League

Tentokrát to však byl proti favoritu skupiny ze strany Varů podstatně lepší výkon, nežli tomu bylo při prvním turnaji, kde taktéž Karlovarsko prohrálo 1:3.

„Na první turnaj jsme jeli určitě hůře připraveni, protože jsme za měsíc neodehráli žádné utkání. Navíc jsme měli nového nahrávače, který s námi do té doby absolvoval čtyři tréninky, a chvilku nám trvalo, než jsme se sehráli,“ vracel se Wiese k první bitvě s Trentinem, kterou odehráli v Itálii.

Volejbalisté Karlovarska předvedli v souboji s italským Trentinem srdnatý výkon, ale ani to na favorizovaný tým Ligy mistrů nestačilo a i napodruhé mu podlehli 1:3 na sety.
LIGA MISTRŮ: Bojovný výkon Varů na senzaci nestačil

„Tentokrát již byla vidět lepší souhra s nahrávačem a byli jsme stabilnější ve všech činnostech,“ poukazoval polský volejbalista. Karlovarsko sice zapsalo úvod první sady, přesto dokázalo soupeře bodově docvaknout, ale v závěru koncovky bylo Trentino neomylné. To druhá sada pak vyzněla ve prospěch Varů, a rázem bylo srovnáno.

„Nebyl to špatný zápas, hrajeme zápas od zápasu lépe, ale myslím si, že jeden set je dobrý, ale že jsme mohli Trentino potrápit víc a vzít mu nějaké body. Moc nás mrzí, že se nám to nepovedlo,“ vysvětluje Wiese. A není divu. Další dva sety totiž Varáci pošilhávali po senzaci, ale Trentino si vždy pohlídalo koncovky setů, které dokázalo přetavit ve vítězství. Ale nutno podotknout, že tentokrát Varáci nedali italskému suverénu nic zadarmo.

„Když se koukneme na průběh setů, tak to nebyl až tak velký rozdíl, ale o výsledku nakonec rozhodly maličkosti a chyby, které jsme udělali v každým setu, kromě toho druhého, a to nás stálo lepší výsledek,“ poznamenal závěrem k duelu Wiese.