Úvodní sadu načali lépe volejbalisté Lisabonu, ale postupem času začalo přebírat taktovkou nad prvním setem Karlovarsko, které šlo poprvé do vedení za stavu 6:5. Posléze odskočili soupeři během hry na rozdíl čtyř bodů, když na servisu blýskl čtyřbodovou šňůrou smečař Jakub Ihnát a Vary šly do vedení 12:8. Lisabon však dokázal snížit na rozdíl bodu 13:14, ale následně se opět rozjela karlovarská mašina v čele s Ihnátem, který opět úřadoval na servisu, ze kterého navíc vytěžil tři esa. Karlovarsko proměnilo úspěšným blokem první setbol a dovedlo set do devítibodové výhry 25:16. 

ADAM ZAJÍČEK (CZE), 28 let, blokař, číslo dresu 5.
Hráči Benfiky jsou ´šťavnatí´, šikovní na míči, varuje blokař Varů Adam Zajíček

I druhý set rozehráli lépe domácí volejbalisté, kteří svými body donutili trenéra Jiřího Nováka k vybrání dvou oddechových časů v rychlém sledu. Ani to však portugalskou jízdu nezastavilo, když si Benfika vytvořila šestibodový náskok 15:9. Karlovarsko však nesložilo zbraně a během hry dokázalo šestibodové manko zlikvidovat, když vyrovnalo na 18:18, a to díky esům Patrika Indry, Lukáše Vašiny a Jakuba Ihnáta. Druhá sada se tak rozhodovala v dramatické koncovce, kterou přetavili v parádní obrat hráči Karlových Varů, kteří vyhráli 25:22.  

JAKUB IHNÁT (SVK), 24 let, smečař, číslo dresu 15.
Vary zamíří do Portugalska. Naším cílem je postup, hlásí smečař Ihnát

Třetí set přinesl od úvodního míče vyrovnanou bitvu, během které si domácí hráči vytovřili dvoubodový náskok, který si udrželi až do stavu 18:16. Následně hráči Benfiky navýšili své vedení na rozdíl tří bodů, ale i přesto dokázali hráči ze západu Čech závěr setu zdramatizovat, když uhráli čtyři body v řadě a srovnali na 22:22. Koncovku setu však zvládli domácí, kteří proměnili hned první setbol a vyhráli 25:22.

Do čtvrté hry vlétlo po hlavě Karlovarsko, když si vytvořilo vedení 3:0, posléze navýšilo náskok na 7:3. Portugalci však dokázali náskok Varů smazat a dokonce se ujali vedení 15:14 a následně si vytvořili dvoubodový náskok. V blížícím se závěru setu navíc oba týmy obdržely červenou kartu, a rázem byl stav 19:16 pro Benfiku. Karlovarsko však dokázalo opět uhrát několik míčů v řadě a srovnalo na 21:21. V koncovce pak Portugalci dokázali odvrátit tři mečboly Karlovarska a naopak dokázali využít svůj první setbol a vyhráli 28:26.

Souboj tak po stavu 2:2 na sety, musel rozhodnout tiebreak, který přetavily Karlovy Vary ve vítězství 15:12. 

Odveta se odehraje ve středu 10. listopadu od 18.00 hodin v hale míčových sportů v Karlových Varech. Postupující tým si zajistí účast v hlavní soutěži Ligy mistrů, kde se představí ve skupině D, ve které se střetne s Berlín Recycling Volleys, Vojvodinou Novi Sad a Zenit Saint Petersburg. 

Benfica Lisabon – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (16:25, 22:25, 25:22, 28:26, 12:15). Rozhodčí: Mylonakis (Řecko), Geldolfová (Holandsko). 

Karlovarsko: Keemink, Zajíček, Patočka, Vašina, Ihnát, Indra, libero Pfeffer (stř. Kočka, Římal).