Volejbalisté z lázeňského města se tak při své premiéře v Lize mistrů utkají ve skupině s italskými favority Civitanovou a Modenou a sedminásobným mistrem Polska Kedzierzyn-Kožle. Rozhodl o tom los v Budapešti.

„Lépe jsme to nalosované mít asi nemohli, na jednu stranu je to velice těžká skupina, na stranu druhou velice atraktivní,“ narážel na velmi zajímavý los předseda klubu Jakub Novotný.

Do hlavní fáze nejprestižnější klubové soutěže zasáhne dvacet mužstev, čeští šampioni se ocitli ve společnosti nasazených týmů z pouhých devíti zemí. Všichni jejich protivníci hrají v elitních ligových soutěžích.

„Kedzierzyn-Kožle je jeden z nejlepších klubů v Polsku, Modena vytvářela historii italského volejbalu, Civitanova zase v Itálii dominuje posledních deset let,“ upozorňoval na sílu soupeře Novotný, který nadcházející soupeře důvěrně zná, jako hráč strávil v Polsku a v Itálii dohromady sedm let.

V každém utkání Ligy mistrů budou volejbalisté Karlovarska čelit osobnostem ověnčeným medailemi z olympijských her nebo mistrovství světa či Evropy.

„Přijedou nejlepší hráči planety, polští mistři světa, dále pak hráči jako Zaytsev, Simon, Juantorena,“ vypočítal Novotný.

„Myslím, že kdo chce vidět to nejlepší ze světového volejbalu, měl by k nám do haly přijít.“

Hráče extraligových mistrů páteční los také potěšil. „Já jsem moc spokojený, už teď se s Filipem (Rejlkem) těšíme na italskou kávu, a to hned dvakrát,“ culil se kapitán Karlovarska Ondřej Hudeček.

„V Lize mistrů samozřejmě není lehkého soupeře, budeme muset podat stoprocentní výkon, abychom mohli myslet na nějaký úspěch,“ míní Hudeček a ještě připojil: „Karlovarský fanoušek se má opravdu na co těšit, doufám, že jich do arény dorazí mraky. A my se zavřeme do haly a budeme trénovat čtyřiadvacet hodin denně, abychom jim pak stačili.“

Do Ligy mistrů vstoupí volejbalisté Karlovarska na konci listopadu v Polsku. První domácí zápas odehrají pak 19. prosince proti loňskému finalistovi, týmu Civitanovy.

Rozlosování skupin Ligy mistrů

Skupina A: Kazaň, Halkbank Ankara, Roeselare, vítěz předkola PAOK Soluň/Frankfurt.
Skupina B: Civitanova, Kedzierzyn-Kožle, Karlovarsko, Modena.
Skupina C: Petrohrad, Friedrichshafen, Lublaň, vítěz předkola Chaumont/Novi Sad.
Skupina D: Belchatów, Berlín, Maaseik, Gdaňsk.
Skupina E: Perugia, Izmir, Tours, Dynamo Moskva.

Tomáš Klement, Daniel Seifert