Karlovarsko totiž ovládlo první set, a hned bylo zaděláno na velkou senzaci, ale jen v prvním setu. Od toho druhého totiž začali koncertovat na servisu dělostřelci Trentina, kteří svým tvrdým servisem nedali týmu ze západu Čech příliš šancí na úspěch a nakonec otočili ukazatel skóre ve svůj prospěch, když vyhráli 3:1 na sety.

Karlovarsko sice sahalo proti Trentinu po senzaci, přesto nakonec muselo skousnout prohru 1:3 na sety.Zdroj: Foto: CEV Champions League Volley

„Vstup do utkání jsme měli nadmíru úspěšný a domácí jsme zaskočili. Hráči byli uvolnění a věřili si vesměs ve všech herních činnostech,“ vracel se trenér Karlovarska Jiří Novák k prvnímu setu, který jeho výběr vyhrál v poměru 25:19.

Trojnásobný šampion prestižní soutěže se však rychle oklepal a ve druhém setu připomněl týmu ze západu Čech svou volejbalovou sílu, zejména pak na servisu. Trento dostalo Vary postupně pod tlak a to se odrazilo i na dění na palubovce, když si ve druhém setu vytvořilo několikabodový náskok, který Karlovarsko nedokázalo docvaknout, a rázem tak bylo po výsledku 25:18 ve prospěch Italů vyrovnáno.

„Pak už jsme se dostali pod velký tlak domácích, kdy nás pak už do konce zápasu drželi neustále pod tlakem a my jsme se z něho nedokázali prakticky vymanit,“ naráží Novák na další průběh duelu, ve kterém Trento drtilo Vary především dělovým servisem.

A právě nesmlouvavý servis dělal týmu z lázeňského města problémy, když Trentino toho dokonale využilo a vyhrálo třetí set opět v poměru 25:18 a šlo do vedení 2:1 na sety.

Také čtvrtý set načali lépe hráči Trenta, když si od začátku vytvořili dostatečný náskok, který Karlovarsko dokázalo nejdříve stáhnout na 12:13, posléze 16:19, ale závěr opět vyšel jednoznačně pro domácí výběr, který dotáhl set do 25:20, a tím završil svou výhru na 3:1 na sety.

Karlovarsko sice sahalo proti Trentinu po senzaci, přesto nakonec muselo skousnout prohru 1:3 na sety.Zdroj: Foto: CEV Champions League Volley

„Já jsem jako trenér zklamaný z prohry, ale jsem zase spokojený s tím, že jsme ve druhém dni po sobě dokázali odehrát utkání v našich možnostech,“ hledal pozitiva Novák. „Myslím si, že jsme hráli takový volejbal, který hrát umíme, a celkově ten výkon byl na hranici našich možností,“ přidal svůj pohled na utkání trenér Karlovarska.

CEV Champions League – skupina E

Trentino Itas – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (19:25, 25:18, 25:18, 25:20). Rozhodčí: Koen Luts (Belgie), Erdal Akinci (Turecko). Bez diváků. Čas: 97 minut.

Trentino Itas: Santos de Souza, Lisinac, Kooy, Argenta, Podrascanin, Abdel-Aziz libero Rossini (stř. Michieletto).

VK ČEZ Karlovarsko: Wiese, Wilson, Keemink, Vašina, Patočka, Indra, Vašina liber: Pfeffer (stř. Lux, Kočka, Guvstavsson).

Další utkání: VfB Friedrichshafen – Lokomotiv Novosibirsk 3:0 (25:20, 25:23, 25:22).

Pořadí ve skupině E: 1. VfB Friedrichshafen 6 bodů, 2. Trentino Itas 5 bodů, 3. Lokomotiv Novosibirsk 1 bod, 4. VK ČEZ Karlovarsko 0 bodů.