Druhá výhra v řadě. Čtvrté kolo nadstavbové části Excelsior ŽBL skupiny A2 zvládly basketbalistky karlovarské Lokomotivy na výbornou.
Ve sportovní hale na Jízdárenské totiž pokořily VŠE Praha jedenáctibodovým rozdílem. V dresu Lokomotivy se tak představily i nové posily, Američanky Holmes a Winchell. Naopak zdravotní problémy vystavily stopku Houdkové.

Utkání bodově otevřela karlovarská kapitánka Šárka Kučerová, která po nacvičené akci poslala svůj tým do vedení. Díky přesné mušce Kučerové, ale také rychlému protiútoku si Karlovaračky po první čtvrtině vytvořily sedmibodový náskok, který si udržely i po skončení druhé čtvrtky.
„Ve druhé části se nám bohužel nedařilo proměňovat otevřené střely, a i když jsme dobře bránili, nebyli jsme schopni přehoupnout rozdíl přes deset bodů. Obdržených dvacet jedna bodů za poločas svědčí o kvalitě naší obrany,“ pochvaloval si generální manažer Lokomotivy Roman Maleček. Stejný obraz hry byl k vidění i po změně stran. Navíc oproti jiným utkáním se nebývale karlovarským hráčkám nedařila střelba za tři body.
„Bohužel nás celý zápas trápila střelba zpoza trojkového oblouku, a tak jsme o vítězství museli bojovat téměř až do úplného konce,“ míní Maleček.
Lokomotiva tedy nakonec s přehledem dovedla utkání do vítězného konce.
„Teď máme týden na to, abychom se připravili na stále se lepšící Valosun Brno, kterému máme co oplácet,“ dodal Maleček.

Loko K. Vary – VŠE Praha 64:53
Body: Kučerová 16, Krč-Turbová 10, Pospíšilová 9, Holmes 7, Letková 6, Sedláčková 6, Muchová 4, Winchell 4, Novocká 2 – Dotson 14, Jandová 11, Sinclair 8, Harapesová 8, Eshe 7, Křížová 4, Kubusová 1. Po čtvrtinách: 14:7; 26:21; 42:35. Rozhodčí: Karásek, Smetana. 2 body: 53/21:43/12. 3 body: 21/2:15/4. TH: 26/16:23/17. Chyby: 18:24. Diváci: 245.