Lokáda zdolala Valosun

Karlovy Vary - Teď ji čeká Kara Trutnov

24.1.2011

Senzace. Tak o tu se postaraly basketbalistky karlovarské Lokomotivy v dalším kole Excelsior ženské basketbalové ligy, ve kterém se představily na palubovce favorizovaného brněnského Valosunu.

Karlovaračky po parádním výkonu nakonec slavily zasloužené vítězství 76:55, o které se zasloužily zejména tři ostrostřelkyně. Větrovcová nasázela soupeřkám z Brna dvaadvacet, Magerčiaková dvacet a Paige sedmnáct bodů.

„Na palubovce Valosunu Brno jsme předvedli asi nejlepší výkon letošní sezony a po zásluze jasně přehráli favorizované Brno,“ pochvaloval si generální manažer karlovarského klubu Roman Maleček.
Lepší vstup do utkání měly hráčky z lázeňského města, které si po první čtvrtce vytvořily pětibodový náskok. Ten pak po prvním poločase navýšily na rozdíl patnácti bodů.

„Od začátku utkání dávaly naše hráčky soupeřkám svým nasazením najevo, že i přes občasné chyby si budou chtít z tohoto utkání odvézt oba body, i proto tým z metropole Moravy vedl v utkání jen v prvních třech minutách a pak již jen až do konce koukal našim hráčkám na záda,“ podotkl Maleček.
I ve druhé polovině utkání se více dařilo i přes některé chyby v rozehrávce hráčkám z Karlových Varů, které navíc udržely na uzdě střelecké duo Brňanek ve složení Zrůstová, Vlková. „Troufáme si tvrdit, že pokud bude náš tým pokračovat v podobném výkonu, mohl by v následujícím domácím utkání proti Kaře Trutnov pomýšlet na slušný výsledek,“ přeje si další bodový zisk Maleček.

A ví, o čem mluví. Pokud by Lokomotiva zvládla i středeční utkání s Trutnovem, hodně by se přiblížila vysněnému play–off.
„Dopředu srdečně naše fanoušky na tento boj zveme, navíc máme Kaře co vracet,“ dobře ví Maleček.
Utkání začne tuto středu 26. ledna ve sportovní hale v Jízdárenské ulici v Tuhnicích tradičně od 17.30 hodin.

Valosun Brno 55
Lokomotiva K. Vary 76

Nejvíce bodů: Večeřová 13, Vlková 12, M. Zrůstová, Svobodová a Křížová 6, Zatloukalová 5, Mrhálková, Giacintova a Mračnová 2, Sedláková 1 - Větrovcová 22, Magerčiaková 20, Paige 17. Po čtvrtinách: 16:21, 27:42, 44:64. TH: 22/16:22/18. Trojky: 1:4. Fauly: 19:18. Doskoky: 33:33. Rozhodčí: Válek, Komprs. Diváci: 300.

24.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.