Západočeský Loket bude opět po roce hostit ve dnech 21. a 22. července letošní čtrnáctý podnik seriálu MXGP. Kolotoč mistrovství světa v motokrosu se do Čech přestěhuje až od protinožců, konkrétně ze vzdálené Indonésie. Kromě tradičních tříd MXGP a MX2 v Lokti uvidíme i závod evropského šampionátu třídy EMX300 a sledovat budeme též napínavé finálové závody ME juniorských tříd EMX65ccm a EMX85ccm.

Na startu nebudou chybět světová motokrosová esa královské třídy MXGP, jako například Ital Cairoli, Nizozemec Herlings, Slovinec Gajser a další, navíc budeme moci fandit i českým reprezentantům!

Sobotní program nám nabídne tréninky, první jízdy tříd EMX300, 65ccm a 85ccm a kvalifikace tříd MXGP a MX2, v neděli pak druhé jízdy EMX300, 65ccm a 85ccm a samozřejmě obě finálové jízdy MXGP a MX2.

Z českých reprezentantů se za podpory Autoklubu ČR ve třídě MXGP představí na tzv. „divokou kartu“ úřadující mezinárodní mistr ČR ve třídě MX1 a zároveň lídr letošního seriálu MMČR téže třídy Martin Michek a také Petr Smitka, který se opět dostal po zranění do dobré formy.

Manažer seniorské reprezentace Jiří Čepelák se k ambicím českých pilotů vyjadřuje následovně: „Kvůli věkovému omezení třídy MX2 do třiadvaceti let je třída MXGP naplněna mnoha kvalitními jezdci světového kalibru a pro české piloty bude určitě velice těžké dosáhnout na světové body.

Hodně bude v této konkurenci rozhodovat start.“ O nic lehčí však nebude ani konkurence ve třídě MX2. Zde nastoupí na divokou kartu Petr Polák a Martin Krč.

„Martin patří mezi zkušené jezdce a Petr se letos pravidelně a úspěšně objevuje na těžkých mezinárodních tratích v rámci seriálu EMX125, takže šance na světové body, navíc podpořena domácím publikem, zde určitě je…!“ doplňuje Jiří Čepelák.
V jednání je dále start úspěšného juniorského závodníka Jakuba Terešáka v kategorii MX2. V závodě třídy EMX300 budeme moci fandit hned několika českým reprezentantům v čele s Petrem Bartošem a Václavem Kovářem, zastoupení budeme mít i ve finálových závodech juniorských tříd.

V kvalifikační sérii evropské severozápadní zóny si krásné čtvrté postupové místo vybojoval Vítězslav Marek (65ccm) a s italskou licencí jezdící Jan Janout (65ccm) se na tento finálový závod z téže pozice probojoval z jihozápadní kvalifikační zóny.

Zkušený pořadatel AMK Loket v AČR je na závod jako každoročně vzorně připraven a nechystá ani žádné překotné změny.
Profil tratě „Loketské serpentiny“ zaznamenal pouze několik bezpečnostních opatření, zázemí tratě zůstává beze změn.
Na páteční i sobotní večer je jako vždy připravena motokrosová party a v sobotu večer pak i tradiční velkolepý ohňostroj.
Diváci mohou najít ubytování buď na dostupných internetových portálech okolních měst (Loket a Karlovy Vary), nebo mohou využít prostorné tábořiště, které je vybaveno pitnou i užitkovou vodou vč. WC a bude otevřeno již od čtvrtka 19. července.

Evžen Zadražil

Ing. Roman Rokůsek působil dlouhých patnáct let jako ředitel Krajského úřadu Karlovarského kraje. V roce 2016 tuto funkci opustil a působil jako poradce.
Šéfem KV Areny má být Rokůsek