Bitva jako řemen. V rámci závěrečného osmnáctého kola základní části Excelsior ženské basketbalové ligy, který bude na programu ve středu 16. února, tradičně od 17.30 hodin čeká hráčky karlovarské Lokomotivy pořádná basketbalová dřina. Po porážce s VŠ Praha, totiž klesly akcie Lokomotivy hluboko pod bod mrazu.

„Jako by vysoký kurz na vítězství našich hráček na palubovce VŠ Praha předznamenával konečný výsledek. Od toho se odvíjelo i samotné utkání. Nemastný a neslaný začátek, a část prvního poločasu vlastně rozhodla o konečném výsledku. Přesto, že se ve většině utkání nedalo našim hráčkám vytknout nasazení a bojovnost, problém ubránit i jednoduché koše. Prostě porážka, která hodně bolí a může i v konečném účtování hodně mrzet,“ smutnil generální manažer Lokomotivy Roman Maleček.

Lokomotivě tak padly výhlídky na dobrou pozici v play off proklatě nízko. Ty mohou alespoň částečně vyšplhat do příznivých výšin po středečním utkání se Strakonicemi, ale to musí Karlovaračky bezpodmínečně zvítězit. Úlohu však nebudou mít nijak lehkou. V dresui Jihočešek totiž zdatně řádí exkarlovarská pivotmanka Petra Reisigerová či exkarlovarská asistentka na postu hlavního trenéra družstva z jižních Čech Marcela Krämerová.

„Uvidíme zda se udržíme v kontaktu se středem tabulky zaručujícím výhodné nasazení v play off nebo nás nasměruje k play off utkáním proti velikánům USK Praha a Frisco Sika Brno, nebo v nejčernějším východisku dokonce k utkáním o udržení,“ vysvětloval Maleček. Karlovarské družstvo opět bude hodně sázet na své věrné fanoušky, kteří několikrát vytvořili Lokomotivě parádní domácí prostředí.

„Zveme všechny fanoušky aby vytvořili bouřlivé domácí prostředí, prostě šestou hráčku Lokotky, která pomůže v hodně těžkém souboji se Strakonicemi,“ láká fandy basketbalu do ochozů sportovní haly Maleček.