Další porážku musela skousnout na domácí palubovce v dalším pokračování Excelsior ženské basketbalové ligy karlovarská Lokomotiva. Ta totiž nedokázala dobře rozehraný duel proti Kaře Trutnov dovést do vítězného konce, když po závěrečném výpadku Karlovaraček se nakonec radovaly z vítězných bodů basketbalistky z Trutnova, které celé utkání vyhrály v poměru 69:57.

Od úvodních minut utkání se oba týmy soustředily na obrannou fázi, a tak se fandové obou táborů dočkali bodové radosti jen poskrovnu. Tahounkou lázeňského družstva byla zejména úspěšná střelkyně Michaela Magerčiaková, která nastřílela sedm bodů z celkových dvanácti v první čtvrtině.
Oproti předešlým utkáním se nedařilo nové akvizici karlovarské Lokomotivy Američance Paige, která několikrát svou chybnou rozehrávkou darovala soupeřkám z Trutnova důležité body.

I přesto Karlovaračky vyhrály první čtvrtinu rozdílem dvou bodů 12:10. I ve druhé čtvrtce byly hráčky Lokomotivy na koni, ale z toho se poté samy shodily, když jim dělala velké problémy střelba. Basketbalistky Trutnova toho dokázaly využít a po prvním poločase tak svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 28:28.

Pověstný basketbalový chleba se tak lámal v prostředním dějství, kdy domácímu týmu nevycházela střelba a k tomu se pak přidaly chyby v rozehrávce. Hráčky Trutnova pak tyto chyby tvrdě trestaly, a tím si tak vytvořily až dvanáctibodový náskok. Ten ale díky svému nasazení a bojovnosti svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka umazaly před rozhodující čtvrtou čtvrtinou na rozdíl jednoho bodu 47:48.

V závěrečné čtvrtině se tedy začínalo od začátku. Oběma týmům však dělal velký problém vstřelit koš, vždyť basketbalistky se nedokázaly střelecky prosadit pomalu dvě minuty.

Nakonec se však rychleji ze střelecké krize vyhrabaly hráčky Trutnova, které si vytvořily několikabodový náskok, který i přes velkou snahu a bojovnost domácího výběru dokázaly udržet a z lázeňského města si tak odvezly velmi cenné vítězství.

BK Lokomotiva K. Vary 57
Kara Trutnov 69

Body: Větrovcová 13, Magerčiaková 11, Paige 9, Pospíšilová 8, Kučerová 6, Houdková 5, Eisnerová 3, Hrabáková 2 – Mišurová 13, Nováková 13, Šnajdrová 13, Hindráková 11, Kušiltová 11, Komžíková 5, Záplatová 3. Po čtvrtinách: 12:10, 28:28, 47:48. 2 body: 54/16:46/21. 3 body: 8/2:23/5. TH: 23/19:19/12. Rozhodčí: Smetana, Eger, komisař Zemánek. Fauly: 20:20. Diváci: 200.