Porážka. Rozdíl šestašedesáti bodů. Basketbalistky karlovarské Lokomotivy si připsaly na své konto v 16. kole Excelsior ženské basketbalové ligy porážku na palubovce lídra tabulky USK Praha 59:125. Byla to druhá porážka v řadě, která Karlovaračky ´udržela´ na průběžné sedmé příčce ligové tabulky.
Do utkání lépe vstoupily domácí basketbalistky, které si postupně vytvořily několikabodový náskok, který narostl na konci úvodní čtvrtiny na rozdíl čtrnácti bodů. I když se hráčky z lázeňského města snažily seč jim síly stačily na favorizovaný celek USK nabitý basketbalovými hvězdnými jmény to nestačilo. Ve druhé čtvrtce totiž Pražačky navýšily rozdíl na ukazateli skóre na pětadvacet bodů.

I ve druhé polovině ligového duelu tahaly za delší konec basketbalového provazu hráčky z hlavního města. Basketbalistky Lokomotivy i přes nepříznivý stav bojovaly, ale zkušenější družstvo domácích je udrželo daleko od svého koše.

Po třetí čtvrtce byl již rozdíl sedmačtyřicet bodů ve prospěch basketbalistek USK Praha. Závěrečná čtvrtá čtvrtina již byla už jen basketbalovou exhibicí domácího výběru, který dovedl utkání do zaslouženého výherního konce.

USK Praha 125
BK Lokomotiva K. Vary 59

Body: Milton–Jones 25, Vítečková 19, Pecková 18, Whalen 17, Vajda 16, Elhotová 14, Bednářová 8, Šujanová 4, Bartoňová 4 – Kučerová 11, Paige 9, Houdková 7, Magerčiaková 6, Eisnerová 6, Muchová 5, Pospíšilová 4, Hrabáková 4, Větrovcová 4, Sedláčková 3. Průběh utkání: 28:14, 58:33 90:43. 2 body: 65/38:53/21. 3 body: 10/7:9/3. TH: 34/28:14/8. Fauly: 21:27. Rozhodčí: Šikner, Vávrová.