Hráčky karlovarské BA se sice dostaly v úvodu střetnutí do vedení 2:0 a následně 5:4. Pak už ale začali vládnout na palubovce hosté. Tým Syracuse dokazoval své kvality ve své podstatě od prvních minut. Navíc Karlovaračky často faulovaly a daly tak soupeři možnost házet často trestné hody.

Poločasový výsledek 22:54 jasně dokazuje, kdo v utkání vládl. Syracuse potvrzovalo roli favorita a rozehranějšího týmu. Karlovy Vary pod vedením trenérky Marcely Kramer nastoupily ke svému prvnímu utkání a hned proti soupeři, který je o nějakou tu příčku vyšší kvality.

Po změně stran se vývoj utkání nezměnil. Syracuse postupně navyšovalo svůj náskok, i když v úvodu třetí čtvrtky se hráčky Lokomotivy snažily držet se soupeřem krok. Nakonec prohrály hráčky Karlových Varů o jednačtyřicet bodů.

„My už jsme před zápasem věděli, že tento soupeř bude nad naše síly. Přesto jsme se rozhodli s nimi utkání odehrát. Cílem bylo, aby se co nejrychleji holky dostaly do tempa. Basketbalově se připravují teprve do pátku," řekl po utkání manažer Lokomotivy Roman Maleček a přidal: „Další zápas hrajeme již dnes od 17 hodin s bundesligovým Chemnitzem. V tomto utkání by se měly na palubovce objevit další hráčky, které v utkání s americkým univerzitním týmem Syracuse nehrály."

BA Karlovy Vary – Syracuse University Athletics 56:97 (14:28, 22:54, 33:75, 56:97). Nejvíce bodů: Kušlitová 14, Sehnalová 13, Zubáková 10 – Day 25, Philips 14, Fondán 11.
K. Vary: Malečková, Sehnalová, Andělová, Kušlitová, Zuzáková, Rokosová, Tvrdíková, Moučková, Drahokoupilová, Řeháčková. Trenér: Marcela Kramer.