Těsně po poslední porážce extraligového ženského áčka Lokomotivy v Ostravě, která karlovarský tým poslala zatím na poslední místo tabulky, došlo k odvolání hlavního trenéra týmu Tomáše Veselého. „Kouč Veselý v tuto chvíli zůstává hlavním trenérem sportovního centra mládeže a jeho úkolem bude zejména zajištění postupu extraligových juniorek a kadetek do play-off a konzultace a výpomoc u týmů minižákyň U11-12-13 před boji o postup na finálové republikové turnaje," říká manažer Roman Maleček.

Na místo hlavního trenéra žen se do konce sezony pak po necelých dvou letech, strávených působením na pozici trenéra mužského extraligového slovenského týmu MBK Baník Handlová, vrací Ludovít Smačko, který tým žen převzal tuto středu a povede jej již v nedělním domácím utkání proti dosavadnímu extraligovému suverénu a euroligovému ZVVZ USK Praha.

„Museli jsme už něco udělat. Proto jsme angažovali kouče Smačka. Momentálně oba pánové spolupracují a záleží na nich, jak si rozloží kompetence. Hlavním koučem je pan Smačko a očekáváme, že dokáže naše hráčky nabudit k lepším výkonům," přidává Maleček. Při vší úctě k hráčkám Lokomotivy nikdo neočekává jejich vítězství. „Buďme realisté. Na vítězství asi nemáme, ale někdy se i zázraky dějí," uzavírá s úsměvem Roman Maleček.