A opět hrál velkou roli špatný vstup do utkání ze strany basketbalistek z lázeňského města. „Ujela nám první čtvrtina, nevím, čím to je, budeme to analyzovat,“ zlobil se karlovarský trenér Tomáš Veselý.

I přesto však Karlovaračky bojovaly a z dvacetibodového náskoku domácího družstva pomalu ukrajovaly bod po bodu. Nakonec se soupeři přiblížily na rozdíl pěti bodů.

„Začátek zápasu jsme proti výbornému soupeři zvládli na výbornou. Postupně jsme si vytvořili několikabodový náskok. Jeho stahování pak stálo soupeře hodně sil,“ ohlížel se za dobrým vstupem mladoboleslavský trenér René Štěpánek.

„Hráli jsme opravdu špatně, i přesto jsme však stáhli náskok soupeře na pět bodů, ale pak jsem nedali ´loženky´, čehož zase využil soupeř,“ smutnil karlovarský lodivod.

Slovanka si tak připsala na své konto již pátou výhru, v průběžné tabulce přeskočila právě karlovarský výběr a posunula se na pátou pozici. „Byl to náš první nepovedený zápas v nové sezoně. Určitě to probereme, ale jedeme dál. Takovýto výpadek se nevyhne nikomu,“ míní Veselý.

Karlovaračky čeká v sobotu 7. listopadu těžký duel s vedoucím družstvem ligové tabulky Friscem Brno. „Během týdne dobře potrénujeme a proti ´Žabinám´ dostanou příležitost mladé hráčky,“ vysvětloval Veselý.

V neděli pak jeho svěřenkyně zamíří na palubovku Ústí nad Labem, kde absolvují druhé kolo Českého poháru.

Slovanka Ml. Boleslav – BK Loko Karlovy Vary 79:67

Body: Pospíšilová 17, L. Šípová, Holubová 11, E. Šípová 11, Nezdařilová 10, Vodrážková 9, Novotná 5 – Větrovcová 17, Magerčiaková 15, DeHaven 10, Brantlová 9, Borecká 7, Sedláčková 5, Eisnerová 4. Průběh utkání: 31:14, 48:35, 63:54. Nejlepší hráčka: Pospíšilová (Slovanka).