Přitom karlovarská děvčata začala utkání dobře. Po první desetiminutovce vedla 19:16. Druhá čtvrtina byla ale ze strany svěřenkyň trenéra Veselého horší. Tu ovládla Ostrava poměrem 20:15, a do šaten se tak odcházelo za vedení domácího celku o dva bodíky.

Kouč Veselý zvedl o přestávce hlas a pomohlo to. Hráčky okolo Blanky Sedláčkové a Dany Kušlitové dokázaly hrát důsledněji v obraně a otočily vývoj zápasu na svoji stranu. Karlovaračky nastřílely sice jen osmnáct bodů, ale domácím hráčkám dovolily jen dvanáct bodíků.

Jenomže přišla poslední desetiminutovka a hostující tým se začal bát o výsledek. Příliš mnoho ztrát, špatná koncovka a celkově rozpačitý výkon zapříčinily rozklad Lokomotivy. Ta nastřílela jen patnáct bodů, naopak Ostrava pětadvaceti body otočila zápas ve svůj prospěch.

„Selhali jsme v koncovce. Střelba necelých čtyřicet procent je málo. To platí i o šestkách, ve který jsme měli jen osmašedesát procent. Tohle je příčina porážky. Během tréninku holky střílí, trefují se, ale jakmile nastane ostrý zápas, tak jsou úplně nikde jinde," povzdechl si po utkání manažer Roman Maleček.