Po porážce se Strakonicemi čekal basketbalistky karlovarské Lokomotivy v rámci sedmého kola Excelsior ženské basketbalové ligy v domácím prostředí poslední tým tabulky DSK Karlín. Nakonec Karlovaračky povinně zvítězily v poměru 78:58.

„Po týdnu, kdy jsme se hlavně soustředili na zdravotní stav hráček, jsme se malinko báli podcenění soupeře,“ vysvětloval na úvod karlovarský trenér Tomáš Holešovský.

Karlovarský výběr naskočil do utkání v základní pětici ve složení Kučerová, Bestagno, Novocká, Houdková a Krč-Turbová.
Stalo se však, čeho se karlovarští trenéři báli – podcenění. Srdnatě bojující Karlín se totiž Karlovaraček držel doslova jako klíště. I přesto hráčky Lokomotivy zvládly první čtvrtinu, kterou i nakonec vyhrály v poměru 19:11. I ve druhé čtvrtce se domácí výběr nevyvaroval zbytečných chyb, čehož dokázaly hostující hráčky bodově využít. Po prvním poločase si však přenesly Karlovaračky do druhého dějství alespoň sedmibodový náskok.
„Bohužel se naše obavy naplnily. Plno chyb a časté porušení našich pravidel měly za následek nervózní utkání, a i když jsme si chtěli vyzkoušet některé věci pro další zápasy, moc jsme si toho nezkusili,“ smutnil Holešovský.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. V závěrečné čtvrtině dokonce hostující družstvo umazalo náskok domácích na pouhých dvanáct bodů. Pak ale zavelela ke zteči domácí kapitánka Kučerová, která nakonec dovedla svůj tým k dvacetibodovému vítězství.
„Role favorita se musíme propříště zhostit jinak. Už v Brně by se nám dnešní výkon nemusel vyplatit,“ dobře ví Holešovský.
V dresu karlovarského družstva si připsala na své konto nejvíce bodů Muchová, která nasbírala čtrnáct bodů. Na druhé straně se pak blýskla osmnácti body Špirková. Velmi dobře si vedla v utkání i další karlovarská basketbalistka Martina Vážanová, která si připsala na své konto osm bodů.
„Už před zápasem jsem věřila, že dnes bych si mohla víc zahrát. Jsem ráda za každou minutu v nejvyšší soutěži a snad se mi můj výkon podařil. Musím poděkovat holkám, že mi připravily dobré pozice pro střelbu, a malinko se jim omluvit za ne vždy dobrou obranu. Ale důležité je, že jsme vyhrály.“

BK Lokomotiva – Karlín 78:58
Body: Muchová 14, Krč–Turbová 14, Bestagno 11, Vážanová 8, Kučerová 8, Novocká 7, Sedláčková 6, Letková 5, Houdková 5 – Špirková 18, Huňková 16, Rybová 8, Emmelová 6, Šimáková 5, Horáková 3, Kruková 2. Po čtvrtinách: 19:11, 37:25, 56:38. Rozhodčí: Galajda, Smetana. 2 body: 52/24:47/13. 3 body: 11/4:20/6. TH: 29/18:18/14. Fauly: 26:18. Diváci: 200.