Trenéři společně s vedením klubu z lázeňské metropole očekávali, že souboj s DSK bude daleko vyrovnanější, než tomu ve skutečnosti bylo. „Za stavu 0:5, když se hostující tým dostal do vedení, jsem si říkal, že to bude pěkný nervák. Ale pak nastal obrat. Jako mávnutím kouzelného proutku se naše hra razantně zlepšila. Úspěšnost střelby za tři body jsme měli necelých padesát procent," usmíval se po utkání manažer karlovarského klubu Roman Maleček.
Zlomový moment utkání přišel velice rychle. „Už v polovině druhé čtvrtky, kdy jsme vedli o dvacet bodů, tak se hostující tým vzdal a utkání jen z povinnosti dohrával," přidal.

Matea Tavič nastřílela pětadvacet bodů a k této elitní střelkyni se již přidaly i další hráčky, které se dostaliypřes deset bodíků. „Konečně. Matea hraje výborně a v každém utkání potvrzuje svoji formu, ale k ní se přidaly další hráčky. To jsme si přáli od začátku sezony. Irena Vrančič zahrála na svém postu excelentně. Ukázala divákům několik fantastických přihrávek, za které sklidila potlesk ochozů. Výborně se dařilo i Šárce Kučerové nebo Daně Kušlitové. Následně se utkání dohrávalo jen z povinnosti," dodal Maleček.

Basketbalistky karlovarské Lokomotivy pak čeká o víkendu třetí domácí utkání v řadě. V neděli od 16:30 hodin budou hostit Lvice Hradec Králové. Utkání začíná v 16:30 hodin. O tomto víkendu se mohou diváci těšit na domácí palubovce zejména na nedělní utkání ŽBL, ve kterém od 16:30 hodin nastoupí karlovarský tým žen proti velmi dobře hrajícímu týmu Lvice Hradec Králové.

Bronzový celek loňské sezony trenérky Ptáčkové poznal v dosavadních dvanácti utkáních pouze třikrát hořkost porážky a udolat jej bude hodně silná káva. V dalších utkáních nastoupí v sobotu od 14:30 hod extraligové juniorky U19 proti týmu Kary Trutnov a před nimi minižákyně kategorie U13 proti týmu BCM Sokolov. Tyto zápasy se však odehrají v tělocvičně gymnázia Sokolov z důvodu konání mezinárodního šermířského turnaje v hale Lokomotivy v Jízdárenské ulici. V neděli pak od 9:15 a 13:15 hodin nastoupí již v tuhnické hale starší žákyně proti celku Baníku Most a od 11:15 hodin juniorky, stejně jako A tým, proti Lvicím z Hradce Králové.