V deseti utkáních se sedmkrát radovali z výhry, pouze třikrát pak odešly z palubovky poraženy. Tím si tak zajistily nejlepší výchozí pozici pro play off ligové soutěže. V tom se střetnou se Slovankou Mladá Boleslav. Naposledy hráčky Lokomotivy na domácí palubovce na Jízdárenské pokořily v generálce brněnský Valosun 72:63.

Karlovarské basketbalistky se sice po koších Borecké a Sedláčkové ujaly vedení, ale poté zavelelo k obratu brněnské duo Zatloukalová, Müllerová. Ukazatel skóre se tak pomalu otáčel ve prospěch Brňanek. Nakonec první čtvrtinu vyhrály hostující hráčky v poměru 25:15. Ve druhé čtvrtině hnala karlovarské basketbalistky ku předu naplněná hala. Tím tak Karlovaračkynzačaly ve druhé čtvrtce bodovou stíhací jízdu. ve dvacáté minutě snížila na rozdíl osmi bodů dvoubodovým košem domácí Borecká. Ještě v téže minutě pak ukrojila další dva body z brněnského náskoku karlovarské DeHaven. Hráčky Valosunu si tak přenesly do druhého poločasu vedení 35:29.

Do druhého poločasu lépe vstoupily Karlovarčky, i přesto si však Brňanky udržovaly několikabodový náskok. Až ve 26. minutě se domácí družstvo dočkalo vyrovnání, když se trojkovým pokusem blýskla Větrovcová 43:43. Hostující hráčky však rychle oplatily Vlkovou stejnou mincí. O dvě minutky později však bylo opět vyrovnáno, když se úspěšným dvojkovým pokusem prezentovala karlovarská Magerčiaková 49:49. Ta pak v 50. minutě poslala své družstvo další dvojkou do vedení. Konečnou podobu třetí čtvrtině dala taktéž dvojkovým košem brňenská Sedláková 51:51.

Basketbalový chleba se tedy začal lámat až v závěrečné čtvrtině. Ten načaly pěkně ukusovat právě Karlovaračky. Nejdříve uspěla při trojkovém pokusu Magerčiaková, a poté přidala další dva body Eisnerová. Další čtyři body pak přidala jejich spoluhráčka DeHaven.

Poté začaly opět zlobit i Brňanky zejména pak Müllerová, která nastřílela domácímu družstvu během jedné minuty čtyři body. Karlovarské basketbalistky však neponechaly nic náhodě a čtyřmi body Větrovcové a dvěma Eisnerové odskočily soupeřkám na rozdíl devíti bodů 66:57. Ač se v závěru Brňanky snažily co jim síly stačily na lepší výsledek to již nestačilo, a svěřenkyně trenérského dua Lokomotivy Tomáše Vselého a Davida Zdeňka si připsaly na své konto vítězství 72:63.

BK Lokomotiva K. Vary 72

Valosun Brno 63

Body: Větrovcová 19, Magerčiaková, DeHaven a Borecká po 11, Eisnerová 10, Hrabáková 6, Sedláčková, Chocholatá po 2 – Zatloukalová 13, Mračnová 12, Müllerová 11, Sedláková 8, Mrhálková, Vlková a Vyhňková po 5, Giacintová, Zrůstová po 2. Průběh utkání: 15:25, 29:35, 51:51. Rozhodčí: Baloun, Kučera. 2 body: 47/26:48/24. Trojky: 13/3:11/3. TH: 14/11:12/6. Fauly: 18:19. Diváci: 250.