Nezáviděníhodná bilance. Ta pronásleduje basketbalistky karlovarské Lokomotivy v posledních utkáních Excelsior Ženské basketbalové ligy a také Českého poháru. Čtyři porážky v řadě pak katapultovaly Karlovaračky v ligové tabulce se čtrnáctibodovým ziskem na devátou pozici.

Marodkou okleštěné družstvo Lokomotivy tak bude mít tuto neděli před sebou další náročný souboj. Do lázeňského města zamíří aktuálně sedmé hradecké Lvice. V boji o navrácení sebevědomí tak čeká basketbalistky Lokomotivy perné utkání. Navíc Lokáda potřebuje body jako sůl. Jenže opět do utkání naskočí bez několika opor, které laborují se zraněním. Mimo hru bude Klečková, Letková, Novocká, Pospíšilová a Sedláčková. „Že to nebude boj vůbec jednoduchý. stanovuje na straně jedné již uváděný faktor o stále nekompletním kádru našich hráček, a na straně druhé výtečná forma týmu z Hradce Králové v poslední době,“ narážel generální manažer Lokomotivy Roman Maleček na vítěznou šňůru basketbalistek Hradce Králové. Ty totiž slavily tři vítězství v řadě za sebou, když postupně pokořily Strakonice, Karlín a brněnský Valosun.

Zajímavý duel začne tradičně v tuhnické hale od 17.30 hodin. Jaký je tedy recept na vítězství? „Aby náš tým tedy mohl pomýšlet na vítězství, potřebuje podat výrazně zlepšený výkon oproti posledním utkáním okořeněný snad možností nasazení většího počtu hráček a samozřejmě skvělou diváckou podporou plného hlediště,“ míní Maleček. I tentokrát budou hráčky z lázní spoléhat na hlasivky věrných fanoušků.

„Všechny hráčky i vedení klubu zve všechny fandy basketbalu, pro které má opět připraveny soutěže o ceny partnerů,“ láká diváky do ochozů sportovní haly na Jízdárenské ulici manažer klubu. O víkendu však mohou příznivci basketbalu přijít povzbudit v sobotu 26. listopadu od 9.00 a 11.00 hodin družstvo karlovarských minižákyň, kterým bude soupeřem družstvo Klatov. Od 14.00 hodin pak nastoupí starší dorostenky Lokomotivy do utkání se Sokolem Nusle, ve kterém půjde o první příčku ligové tabulky. Předehrávkou nedělního utkání žen pak bude od 14.00 hodin další utkání ligy starších dorostenek, kterým se tentokrát postaví do cesty BA Sparta Praha.