„Pro nás je to hodně netradiční čas. Premiéru si navíc odbydeme před televizními kamerami, jelikož závěrečný duel tohoto roku odvysílá v přímém přenosu ČT4 sport,“ vysvětloval generální manažer karlovarského klubu Roman Maleček. Do města na úpatí Krkonoš odjedou Karlovaračky už v pátek, aby se na souboj s favorizovaným družstvem Kary (pozn. red., aktuálně třetí družstvo ŽBL) pořádně připravily a pokusily se tak ještě oživit možnost vybojovat po konci základní části ligy čtvrté místo. To by jim totiž zaručilo, že by se i po skončení nadstavbové části v prvním kole play-off hráčky z lázeňského města určitě vyhnuly ligovým suverénům USK Praha a Frisco Sika Brno.

„Při vyrovnanosti letošní soutěže je samozřejmě ošidné i play-out,“ podotkl Maleček. Nicméně souboj se zkušeným a velmi kvalitním soupeřem z Podkrkonoší, v čele se skvělými Mišurovou a Hartigovou, bude pro hráčky z lázeňského města pořádně náročný.

„Nás zatím může těšit, že na toto utkání se připravuje zatím kompletní kádr a nastoupit na svůj první zápas v našich barvách je také připravena nová akvizice týmu Katka Hrabáková,“ uzavřel manažer Lokomotivy.