I letos bude velkým tahákem karlovarského Carlsbad Ski Sprintu nejlepší lyžař posledních dob a božídarský rodák Lukáš Bauer. Ten bude v rámci pátého ročníku vánočního lyžařského závodu startovat ve dvojici s Martinem Koukalem. I pro Lukáše Bauera je karlovarský závod specifický. Davy fanoušků budou nejen jeho hnát k nejlepším výkonům.

„Určitě tento závod je specifický zejména prostředím, protože kromě Carlsbad Ski Sprintu se uprostřed Karlových Varů nesvezete na lyžích a pro mě jako „distančního“ závodníka (pozn. red. 10km a výše) je tím pádem i sprintovým typem závodu specifický. Navíc se zde závodí stylem dvoučlenných týmů, letos vždy každý stát jeden tým,“ poukazoval Lukáš Bauer.

Ten si prakticky loni vyjel za pořádné podpory Karlovaráků na domácích závodech společně s Martinem Jakšem druhou přičku.

„Vždy se těším na výbornou atmosféru, která, zatím vždy, při mých účastech kolem závodu panovala, diváci byli opravdu skvělí a myslím, že i, co se týče, doprovodného programu si přišli určitě na své,“ poukazuje Bauer. I tentokrát bude usilovat Bauer s novým lyžařským parťákem Martinem Koukalem o co nejlepší umístění.

„Umístění konkrétně neřeším, ale samozřejmě se budeme snažit dopadnout co možná nejlépe. Závěrem bych pak všem chtěl popřát jednoznačně zdraví, rodinnou pohodu a příjemně prožité Vánoce,“ vzkazuje Karlovarákům Lukáš Bauer.

Carlsbad Ski Sprint, 26. prosince: 15.00 - závody dětí, dorostu a juniorů, 17.00 povánoční koncert K. E. Gott, 18.00 start hlavního závodu, 19.30 - vyhlášení výsledků hlavního závodu, 19.45 - ohňostroj.