Tentokrát mu napomohla k úsměvu extraligová premiéra v základní sestavě Karlovarska, v duelu s Odolenou Vodou.

„Jak jsem se dozvěděl pět dní před zápasem, že budu hrát, byl jsem rád a taky jsem byl od té doby trochu nervózní,“ popisoval své pocity při premiérové nominaci, jak jinak než s úsměvem, Lukáš Vašina.

Volejbalový talent, který již má na svém kontě několik úspěchů, namátkou titul mistra Evropy U19, titul vicemistra Evropy U20 či mistrovský titul extraligy juniorů, hodil veškerý ostych stranou a po boku ostřílených spoluhráčů napomohl svým výkonem především v prvním setu k výhře nad Odolenou Vodou v poměru 3:1.

„Byl jsem rád, že mi trenér dal příležitost. Každý zápas v extralize je velká zkušenost, ještě k tomu za takový tým, jako je Karlovarsko,“ netajil velkou radost Vašina.

I přes dobrý výkon musel během druhého setu z palubovky, když jeho místo zaujal zkušenější Ondřej Hudeček, kapitán Karlovarska. „Bral jsem to v pohodě, věděl jsem, že chceme vyhrát, a Ondra Hudeček tomu hodně pomohl,“ poukazoval na cíl v utkání Vašina.

Karlovarský smečař, který nosí dres s číslem pět, věří i v další příležitosti v nabitém kádru karlovarského týmu. „Je to pro mě motivace pro další zápasy, když se budu zlepšovat, další třeba zase přijde,“ přeje si závěrem Vašina.